“Товщина льоду не перевищує 20 сантиметрів, і це ще раз підтверджує, що загрози для дамби Київського водосховища ніякої немає. Найближчі дні, до 13 лютого, буде спостерігатися холодна погода з температурою 20-26 градусів, і товщина льоду може вирости на 10 сантиметрів, і досягне 30 сантиметрів, але це теж не є критичною товщиною льоду”, - каже директор Департаменту цивільного захисту МНС України Василь Квашук.
Кожні п’ять років проводяться обстеження дамби Київського водосховища і всього каскаду ГЕС на Дніпрі на міцність. Остання перевірка проводилася у листопаді 2009 року і проблем не виявила.
“Всі захисні гідротехнічні споруди, які знаходяться в каскаді водосховищ, знаходяться в задовільному технічному стані”, - каже заступник Голови Державного агентства водних ресурсів України Олексій Чунарьов.
За словами очільника ГЕС Ігоря Сироти - станція витримає будь-які погодні умови.
“Паводок, який ми передбачаємо, це є приблизно 4 тисячі метрів кубічних сьогодні, який може бути, що стосується показників Укргідропроекту, який паводок може пропустити гідроспоруда пропустити, це не тільки те, що вона може витримати тиск, а пропустити - 17 тисяч метрів кубічних”, - каже генеральний директор ПАТ "Укргідроенерго" Ігор Сирота.
Спеціальна система контролю за станом дамби встановлена на Київській ГЕС у 2002-му році. За цей час вона жодного разу не сигналізувала про перевищення норми рівня води.
Нагадаємо, найбільша товщина криги у Київському водосховищі була у 1969 році і становила 70 сантиметрів. І навіть тоді дамба витримала тиск води. Втім, про всяк випадок МНС-ники наразі тримають напоготові 15 тисяч особового складу і 2 тисячі одиниці техніки.