Нині більшість орендодавців переклали ці витрати саме на тимчасових мешканців, а відтак вартість зйомного житла постійно зростає. Вже з першого липня на українців чекає черговий стрибок цін – подорожчає гаряча вода.
За останні півроку в Києві є тенденція до поступового здорожчання оренди. Економ-сегмент подорожчав на 10-15%, бізнес-сегмент здорожчав на 5-7%. В еліт-сегменті деякі також здорожчали на 10-15%. Будуть платити більше, на жаль, так відбувається,
– розповів фахівець ринку нерухомості Анатолій Топал.
Самі ж орендні ставки поки залишаються стабільними. Однокімнатну квартиру в столиці можна винайняти від трьох з половиною тисяч гривень на місяць. Якщо обирати в хрущівках подалі від центру та й не розраховувати на сучасний ремонт. Аналогічна двокімнатка коштуватиме приблизно чотири тисячі на місяць. Трикімнатну квартиру, залежно від квадратури, можна знайти від п'яти тисяч. Проте, за словами фахівців, саме ці квартири нині користуються найменшим попитом.
У людей немає грошей, вони будуть, звичайно, шукати дешеві варіанти. У докризовий період, тоді люди намагалися знайти дорожче та комфортніше житло. А зараз, якщо взяти 100% замовників, то з них 80% людей намагаються знайти дешеве соціальне житло для оренди,
– президент спілки фахівців з нерухомого майна України Віктор Несин.
Аби не спричинити простою об'єктів, деякі орендодавці готові йти на поступки. Готові пропонувати вартість в середньому на 15% дешевшу. Проте, тільки третина з них готова знову перекласти на свої плечі вартість комуналки.
Читайте також: Як українці проводять "тест-драйв" житла