Різноманітні датчики, сотні метрів дротів і величезні залізні бокси з серверним обладнанням – невеличка серверна кімната є справжнім серцем найбільшої спортивної арени країни. Саме тут збирається вся інформація систем життєзабезпечення стадіону.

Управління турнікетами, пожежною безпекою, управління нашими холодильними камерами, освітленням – все проходить через цю кімнату,
– зауважив головний спеціаліст маршрутизації НСК "Олімпійський" Роман Чорноус.

В іншій кімнаті зосереджено контроль за найбільшою цінністю стадіону – футбольним полем. Автоматика стежить за тим, як на ньому "живе" і "дихає" зелень.

Для догляду за газоном використовують норвезьку світлову конструкцію, яка дозволяє газону бути смарагдово-зеленим навіть в перших числах березня. 192 лампи створюють ефект штучного сонця. Подібне освітлення сприяє гарному фотосинтезу і правильному розвитку трави.

Читайте також: Український футболіст змінює громадянство

Для фанатів, які вестимуть себе на матчах неадекватно, приготували спеціальні кімнати з ґратами. Тут вболівальники матимуть змогу заспокоїтися та поспілкуватися з поліцією.

Є чотири камери. Дві камери для жінок, дві – для чоловіків. Для одної команди вболівальників, як кажуть, так і для другої,
– прокоментував керівник служби безпеки НСК "Олімпійський" Василь Пащенко.

Окрім футболу, відвідувачам стадіону запропонують різноманітні концернтні програми, квести, ярмарки, конференції і навіть одружитися всього за 24 години. Це дозволить незалежати від державного фінансування. Адже, за словами співробітників комплексу, жодної копійки після завершення програми "Євро-2012" від держави не отримали.

Читайте також: Аварійні мости в Україні: чи чекати падіння наступного

Нагадаємо, фінал найпрестижнішого футбольного турніру Європи – Ліги Чемпіонів – у 2018 році відбудеться в українській столиці.