23 машини згоріли за дві ночі


Крім того повідомили, що горіли здебільшого автівки з західними номерами. Втім офіційно МВС повідомило про 17 пошкоджених авто, з яких лише 4 зареєстровані не в Києві.

Невідомі очевидно її підпалили, тому пожежа почалася з переднього правого колеса, коли ми виглянули з вікна, бо спрацювала сигналізація, ми побачили, що машина почала займатися. Єдине, з чим це я можу пов'язати, це в інтернеті ходить інформація, що хтось навмисне палить машини з львівськими номерами, а в мене машина на львівській реєстрації, — розповідає постраждалий Андрій Хархаліс.

Машина голови спілки офіцерів Євгена Лупакова горіла також. Номери київські, але чоловік активно підтримує Євромайдан. Саме на цьому авто дружина активіста разом із автомайданівцями їздила у Межигір'я.

В організації "Дорожній контроль", члени якого, до слова, і започаткували Автомайдан, не вірять, що паліїв знайдуть. Мовляв, авто їхніх активістів періодично палять вже кілька років поспіль. Ще нікого не покарали.

Спалені машини, зникло дуже багато людей, біля сотні журналістів побиті, постріляні камери, все, нікого не знайдено, а після спалення такої кількості машин, неможливо було не залишити сліди. І до речі такі переслідування у нас почалися саме з приходом цієї влади, ми боролися з Тимошенко, Яценюком. Але тоді нас не вивозили у ліс, не вбивали, не били, не палили наші автомобілі, — сказала керівник прес-служби "Дорожнього контролю" Єгор Воробйов.

Атака "тітушок"

Учасники так званого Антимайдану знову зібралися в столичному Маріїнському парку. Хлопці вихопили планшет з рук журналіста Богдана Кутєпова, який вів з нього пряму трансляцію, а також посвідчення та окуляри.

З того боку зайшов чоловік, який не з нашого наметового містечка. Вліз в ситуацію, спровокував ще більше. І я думаю, це спланована провокація ним же. Наша служба безпеки відібрала у нього цей планшет. Вони принесли його до мене в штаб. Я взяв це на особистий контроль, — розповів комендант наметового містечка Антимайдану Олександр Зінченко.

За словами самого журналіста, представники міліції, які були поруч, у конфлікт не втручалися.

Нагадаємо, на початку січня правоохоронці порушили справу за перешкоджання журналістській діяльності позаштатному кореспонденту телеканалу 112, якого не пустили у штаб Євромайдану.

В міліції прихильність силовиків до одного з таборів і тактику невтручання, коли порушуються права представників іншого, або журналістів не коментують.

В Дніпропетровську, Запоріжжі, Черкасах та Криму люди підтверджують, що молодики у спортивному нападають на активістів протесту і просто перехожих. Бити людей правоохоронці не заважають.

Він замахнувся, вдарив мене по руці, потім збив з ніг, я не пручався, мені било дико зрозуміти, що мене б'ють по голові, потім з'явився хтось інший і я краєм ока спостерігав, як просто б'ють людей, — розповідає постраждалий журналіст Станіслав Кухарчук.

Влада Дніпропетровська пояснила, що декілька сотень "тітушок", озброєних палицями і травматичною зброєю це насправді народні дружини. Мовляв, іншого варіанту у влади не було, сил міліції аби захиститися від народу не вистачало.