“Найближчим часом, я переконаний, буде указ Президента, який юридично закріпить таке рішення”, - повідомив голова КМДА Олександр Попов.
За неприбраний тротуар комунальникам загрожує штраф від 350-ти грн до 2,5 тисяч. Але виписувати їх не вдається, адже двері деяких ЖЕКів зачинені навіть для інспекторів департаменту благоустрою.
“Прийшли до керуючої дирекції, яка відповідає за всі ЖЕКи в Шевченківському районі. Двері закриті, не можна до них потрапити. Немає ну як би ні коду, стукаєш ніхто не відкриває. Мали зіставити припис, аби вони усунули порушення по всьому районі, ну так ніхто не відкриває”, - розповідає інспектор департаменту міського благоустрою КМДА Руслан Мельник.
Матеріалу для посипання доріг вистачає, - кажуть комунальники. Натомість, не вистачає працівників, які б мали вчасно убезпечити тротуари. “Якщо взяти по нашому ЖЕКу, то зараз є лише 70% двірників. Яка причина, чого не йдуть? Перше - це відсутнє службове житло. І норма двірника - це 3100 метрів квадратних”, - пояснює начальник ЖЕКу Голосіївського району Віктор Притульський.
“Кожен день падаємо. Навіть я весь цей тиждень взагалі не виходила на вулицю, боялася. Я не бачила ще за зиму ні одної машини, щоб очистила тут сніг”, - розповідає мешканка Святошинського району м. Київ Ольга Міньова.
Тим часом зростає статистика . Тільки за один день 23-го січня, коли випав крижаний дощ, до лікарів столиці з травмами від падіння на льоду, звернулось майже 600 людей.
“Зараз є переломи і досить важкі. Якщо це плечова кістка, вона ламається в основному зі зміщенням, і тоді необхідне оперативне лікування. І реабілітація людини може затягнутися до трьох місяців, тобто відновлення. Якщо перелом стегна, то це до півроку, а буває до року”, - роз’яснює завідувач травматологічного пункту міста Києва Сергій Тищенко.
Покарати комунальників можна через суд. За травмування через нечищені тротуари у місцевих чиновників чи балансоутримувачів можна , запевняють юристи. Натомість додають: довести, що травма отримана саме через недбалість комунальників, дуже важко.
“Треба чітко встановлювати причинно-наслідкові зв’язки між тим, що неналежним чином прибрано вулицю і між тим, що людина отримала травму. Потрібно чітко зафіксувати у момент отримання травми, на якому місці людина впала. Це бажано брати, ну наприклад, камеру відеоспостереження. Ну може хтось зафільмував це випадково”, - пояснює президент Ліги захисту прав людини Ігор Годецький.
Протягом цього тижня щодоби в Україні відбувалось в середньому до 60-ти , кажуть у Державтоінспекції - це менше ніж зазвичай. У ДАЇ таку статистику пояснюють вправністю водіїв, які вже призвичаїлися їздити нечищеними від снігу та криги дорогами. Тим, хто не боїться сідати за кермо, радять ні в якому разі .
“У зв’язку з тим, що на дорозі слизько, автомобіль може понести. Особливо акцентує увагу Державтоінспекція на проїзд пішохідних переходах. Тому що пішоходи можуть дійсно і підсковзнутися, а в зв’язку з тим, що слизько і навіть якщо він якби не хотів і йшов начебто швидко, може трапитися трагедія, тому треба обов’язково пригальмувати”, - каже прес-офіцер відділу ДАІ Дніпровського району м. Київ Юлія Сухомлин.
перетворили на велику ковзанку й інші регіони країни. На Харківщині через ожеледицю трапилось масштабне ДТП за участю автобуса та чотирьох автівок. Одна людина загинула.
А на Львівщині через ожеледицю обледенілі гілки пообривали лінії електропередач. Рух електротранспорту паралізувало. Поблизу Львова злетіла у кювет вантажівка.
З наступного тижня в Україні очікується потепління, прогнозують у Гідрометцентрі. Втім, снігопади триватимуть. Перепади температури та опади спровокують чергову ожеледицю.