Зі своїми роботами приїхали режисери з Румунії, Угорщини, Бельгії та Росії.
Александр Жільме в Україні вперше, презентуватиме свою дипломну роботу.
Фільм, з яким я приїхав, – це чорна комедія. У ньому розповідається про сміттяра, який скрізь підбирає викинутий непотріб. Він дуже злий на багача, який залишає після себе купи сміття. Тож весь фільм побудований на конфлікті між цими чоловіками,
– розповів режисер.
Найкращих у кожній з трьох категорій, а це короткометражки, студентські роботи та повний метр, журі оголосить у кінці фестивалю. Переможці отримають по дві з половиною тисячі доларів. Найбажаніша нагорода – це Гран-прі – статуетка "Скіфський олень", і до неї ще 10 тисяч доларів.
Утім одна із таких статуеток уже знайшла власника. Причому – ще на відкритті фестивалю. За вагомий внесок у світове кіно нагороду вручили видатному угорському режисеру – Марті Месарош. Її фільм "Угорська рапсодія" про революцію 1956 року критики називають однією з найбільш очікуваних подій на фестивалі.
Читайте також: Перший український 3D мультфільм вийде в світовий прокат
Та конкурсна програма – не єдине, чим потішать організатори. На фестивалі можна буде переглянути вже визнані та оцінені міжнародними нагородами стрічки.
Фестиваль відкрила французька драма Стефана Брізе "Життя", знята за однойменним романом Ґі де Мопассана.
Слід звернути увагу на "Аустерліц" нашого співвітчизника Сергія Лозниці і на фільм "Сафарі" Ульріха Зайдля. Ці фільми є таким своєрідним антропологічним дослідженням сучасної цивілізації. У програмі "Фестиваль у фестивалі" в першу чергу варто звернути увагу на представника румунської нової хвилі Раду Жуде і його фільм "Зарубцьовані серця",
– розповів кінокритик Олександр Гусєв.
Кінофестиваль молодість триватиме до 30 жовтня. За цей час організатори планують показати близько 250 фільмів з 60 країн світу.