Всього на сцені покажуть 11 коротких п'єс, які написали діти з різних кінців країни. Схід і Захід об'єднали завдяки проекту "Class Act". Школярів привезли до Києва і дали 10 днів на створення повноцінних театральних постановок.
"Привезли 10 дітей зі Сходу та 10 із Заходу, і вони разом співпрацюють. Вони пишуть в парах, і зазвичай пари з різних міст", — розповіла куратор проекту «Class Act: Схід - Захід» Наталія Ворожбит.
В деяких виставах події на сцені розгортаються зовсім не дитячі. Віталій сам із прифронтової Попасної. Його п’єса — це коротка розповідь про життя переселенців.
"Це болюча тема. В цій історії є фрагменти мого життя. Це правдива п’єса на реальних подіях", — розповів Віталій.
А є й інші історії. В тому числі романтичні. Їх автори — Інна та Богдан, школярі з міста Нововолинськ, яке знаходиться за кілька кілометрів від кордону з Польщею.
І якщо для школярів це перший досвід роботи зі сценаріями — акторів залучили професійних. Ірма Вітовська грає у кількох виставах учасників проекту.
Ці діти об'єднують Україну. З різних регіонів, контрастних, на яких дуже довго маніпулювали. Через таку акцію вони можуть поглинутися одне одним, сприйняти інакшості, або навпаки — побачити, що вони однакові,
— розповіла акторка Ірма Вітовська.
Дітлахи ж не тільки спрацювалися, а й знайшли спільну мову.
Такий проект вже 20 років існує у Великій Британії. В Україні ж його реалізували вперше. Сценаристи та актори ще відточують вистави, а вже 27 червня покажуть їх на великій сцені у Київському академічному театрі юного глядача.
Читайте також: Як почати життя на новому місці: у Києві показали історії успіху переселенців