Нові подробиці скандалу

За інформацією журналіста Андрія Павловського, після того, як скандал набрав обертів Київська облдержадміністрація звинуватила диспетчера швидкої допомоги в некомпетентності. Жінку вже усунули з посади.

До теми "Нехай помирає вдома": влада відреагувала на зневажливе ставлення медиків до хворого

Крім того у Київській ОДА повідомили про проведення внутрішнього розслідування інциденту, яке очолив сам очільник обласної адміністрації Василь Володін.

Водночас у Київський ОДА переконують, виявилося, що диспетчер "швидкої" начебто є абсолютно непідготовленим фахівцем. Тобто людиною, який підміняла професійного працівника. Тому і володів неперевіреними даними.

Натомість сімейний лікар хворого, який дзвонив диспетчеру, є співробітником приватного медичного центру. У КОДА заявили, що він не уклав угоду з Національною службою здоров'я України та не укладає декларації на медичну допомогу з пацієнтами. Також у адмінстрації запевнили, що місць у столичних лікарнях вистачить усім.

Щоправда, в самому медичному центрі зазначили, що КОДА володіє достовірною інформацією. За їхніми словами, вищезазначений лікар підписав з пацієнтами більш ніж 600 декларацій. І це можна перевірити на сайті Національної служби здоров'я. Загальна ж кількість підписаних декларацій в центрі становить приблизно 3 тисячі.

Зверніть увагу Скандал із відмовою госпіталізації чоловіка з підозрою на COVID-19: як відреагували в МОЗ

Основне про скандал із відмовою госпіталізувати чоловіка

  • У мережі оприлюднили запис розмови, що відбувалося 3 вересня.
  • На записі можна почути, як сімейний лікар наполягав, що хворого треба госпіталізувати. Але диспетчерка у відповідь лише заявила, що місця для "людей з підозрою" в Київській області закінчилися, і що з пацієнтом робити – вона не знає.
  • За словами лікаря, у 93-річного хворого – підтверджена двостороння пневмонія, але ПЛР-тесту на коронавірус досі немає. Крім того, людина відчувала задуху, у нього уражено легені на 70%. Водночас він лежав удома і "сходить з глузду".
  • На це диспечерка сказала, що пацієнтів, у яких пневмонія, але немає підтвердженого тесту на COVID-19 – у лікарні просто не кладуть. Пообіцяли хіба спробувати знайти лікарню, яка візьме пацієнта. Але, мовляв, "не обнадіюйте".

До речі В Україні додатково підготують 15 тисяч ліжок та кисень для хворих на COVID-19

Слухайте повний запис скандальної розмови щодо госпіталізації хворого з підозрою на COVID-19