“Якщо центр розрахований на 300 осіб і якщо людей буде більше, то їх всіх приймуть. У нас у розпорядженні зазначено, що всі люди, які будуть до нас звертатися, ми їх всіх приймемо і забезпечимо всім необхідним”, - запевняє Світлана Назаренко (Управління у справах інвалідів та людей похилого віку КМДА).
Є можливість у безпритульного і провести ніч в Будинку соціального піклування. Там одночасно можуть заховатись від тріскучих морозів півтори сотні осіб. Втім, таке задоволення вже обійдеться у 4 гривні за ніч.
“У нас відкриття з 6 години вечора, о 10 годині ми приймаємо кожен день відвідувачів. Вони всі відзначаються у чергового реєстратора, він бере з них 4 гривні, видає квитанцію про оплату і дає талончик на вечерю. Обов’язково. Наші клієнти майже кожен день працюють з соціальними працівниками. І обов'язковий медичний огляд”, - каже заступник директора Будинку соціального піклування Вікторія Сильверстова.
Тетяна постукала у двері цього Будинку ще два роки тому. За бажання працювати волонтером у центрі здобула право лишатися тут не лише вночі, а й вдень. Навіть встигла знайти собі тут чоловіка.
“Ми підлогу миємо, прибираємо, чистимо територію, сніг прибираємо. Все, нормально. Дуже мені подобається, думаю, чому я раніше не приїхала сюди”, - каже безпритульна Тетяна Гузій.
Кому ж до вподоби і життя з більшим комфортом, тому дорога на другий поверх центру у соціальний готель. За 12 гривень на добу можна заночувати, помитись та самому собі щось зготувати. Втім, на 15 тисяч безпритульних, а саме стільки їх нараховують у Києві, у центрі є лише 16 таких місць - 8 для чоловіків і стільки ж для жінок.
Втім, аншлаг у таких центрах - рідкість, тому для тих, хто лінується власноруч шукати затишок, їжу несуть просто на вулицю. МНС до 27 лютого відкриє пункти обігріву. Їх розмістять в парках усіх великих міст України, а в раціон включать гарячий чай, цукор, сало та бутерброди.