Мешканці в паніці — після зсуву ґрунту тріщина пішла і по самому будинку, а вночі чути, як тріщить бетон.
Перші тріщини на асфальті почали з'являтися одразу ж після того, як будинок здали в експлуатацію ще 1999 року. Жителі неодноразово зверталися у відповідні інстанції. Проте ті лише "латали діри". Глобально проблему не вирішували.
"Долаталися" до того, що з минулого понеділка пішли масштабні руйнування. Мешканці почали бити в усі дзвони. Найжахливіший обвал стався в ніч із п'ятниці на суботу.
"Оперативно" відреагували аж у понеділок, коли люди здійняли галас. До будинку з'їхалися представники всіх інстанцій — від ЖЕКу, що обслуговує будинок, до аварійників. Засідання провели просто на місці аварії.
Спершу перекидали один на одного відповідальність. А потім таки дійшли висновку, що проблему треба терміново вирішувати. Адже під загрозою руйнування і сам будинок. Визначили, що на території будуть чергувати аварійники, поки не розпочнуть ремонтні роботи. Із ними обіцяють поквапитись.
Готуємо розпорядження про виділення коштів із резервного фонду за рішенням сьогоднішньої комісії. Проаналізуємо найближчими годинами стан цього об'єкту і будемо визначатися з подальшими діями. Тут треба терміново вживати заходів,
— розповів директор Департаменту житлово-комунальної інфраструктури Києва Дмитро Новицький.
Під час огляду території експерти виявили низку порушень в експлуатації зливної каналізації та підпірної стінки. Кажуть, найімовірніше, помилок припустилися ще під час будівництва. Остаточні висновки незабаром має оприлюднити спеціальна комісія.
Автор — Єлизавета Герасимюк.
Дивіться також: Російський дипломат скоїв ДТП у Києві