Імітація майбутнього відкритого зоопарку і людей по ньому мають перевозити програмовані роботи. Апарат зконструювали два шкільних друга з команди "кристал" Володимир і Олександр. Торік їх робот зламався, цього ж разу до конкурсу готувалися відповідальніше.

Таких локацій на фестивалі десятки. Всі вони розділені на категорії та за віком. Чим доросліші спортсмени – тим і завдання складніші.

Прикрасою фестивалю став будівельний конкурс. Учасники представили точні архітектурні шедеври столиць світу, зроблені з іграшкових деталей.

Впровадження таких технологій в шкільну програму – поки на рівні роздумів і розробок. Міністр освіти після побаченого, пообіцяла цей процес пришвидшити.

В старшій профільній школі лише 7% дітей обирає, як свій профіль, фізику, хімію і біологію. Дітей з дошкільного віку можна мотивувати досліджувати,
– сказала міністр освіти України Лілія Гриневич.

Вперше, такий фестиваль, в Україні пройшов 9 років тому. З того часу його учасники вже повиростали і почали конструювати не іграшкові моделі, а справжні роботизовані механізми.

Організатори кажуть – головна мета фестивалю – навчити дітей дивитись на світ ширше, а на свої можливості реальніше. Крім конкурсного визнання команди-переможці отримують ще шанс поїхати на світову олімпіаду з робототехніки в Коста-Ріку.

Читайте також: Мистецький фестиваль "Ї": Тернопіль готується до свята літератури й музики