Волонтери, підприємці та реформатори у своїй галузі розповіли, як змінити світ на краще. Галина Алмазова – волонтер. Українських бійців витягує з пекла війни за кермом реанімобіля. Зі сцени розповідає про ціну часу.
Вона каже, що невідкладна медична допомога на фронті і в тилу – колосально відрізняється. В мирному житті людям елементарно не вистачає знань надати першу медичну допомогу. На війні ж ставлення до цих знань більш серйозне.
"На дорогах України загинуло набагато більше, аніж в зоні бойових дій. По суті, фронт нашої медицини повинен бути тут. І не меншою повинна бути боротьба за життя, ніж на передовій. Все в наших руках, в наших знаннях і в бажанні", – сказала волонтер, спікер TEDx Kyiv Галина Алмазова.
В Україні катастрофічно не вистачає творчої освіти для дітей, каже оператор Ярослав Пілунський. Тому він створив проект, в рамках якого школярів вчать знімати фільми. Перші "уроки" проводили у кількох прифронтових містах. Тепер "географію занять" мріють розширити.
"Вже є команда дітей, які знімають фільми без присутності дорослих. Зараз в Красногорівці знімають сюжет про те, як поводити себе під час артобстрілу. Наша мрія полягає в тому, щоб в кожному населеному пункті було такий творчий простір", – розповів спікер TEDx Kyiv Ярослав Пілунський.
Організатори кажуть, що цього року конференція присвячена пошуку зв'язку між поколіннями, різними точками зору та спільним вирішенням проблем. Тому і гасло обрали відповідне – "Мости".
"Ми не можемо випадати з контексту того, що відбувається в нашій країні, тому що TED, звичайно, підіймає глобальні теми, але локальні TEDx так само розкривають теми, які актуальні і доречні в локальній спільноті. Люди засвоюють ці ідеї та думки, щось змінюють в своєму житті, в своїх спільнотах. А в результаті змінюється країна", – зазначив ліцензіат TEDx Kyiv Влад Грезєв.
Вперше конференція TEDx відбулася в США 1984 року. Сьогодні її проводять фактично в усьому світі. У Києві вже вдев'яте. За час існування конференції в столиці своїми думками та реформаторськими проектами ділилися, зокрема, розробник систем голосування Девід Бісмарк та економіст Богдан Гаврилишин.
Автор Єлизавета Герасимюк