На засіданні обговорювали зсувонебезпечних стан схилу Кловського Яру в Печерському районі Києва. Про це повідомляє видання "Факти".

Про небезпеку зсуву схилу раніше неодноразово попереджали експерти. Зокрема, інженерно-геологічні вишукування на ньому в 2004 році проводили фахівці ВАТ "Київпроект", в 2016-му – ТОВ "Геопроект" і ТОВ "Інженербудпроект". Останнє обстеження ділянки схилу між будинками на вул. Мечникова, 7а і провулку Мар'яненка, а також оцінка технічного стану конструкцій підпірної стіни проводилися в квітні-травні 2017 року спеціалістами ДП "НДІБК".

Висновки експертів виявилися невтішними: наявна підпірна стінка не забезпечує належного захисту житлових будинків. А через незадовільний стан каналізаційної системи, дренажних споруд та зливостоків, захаращеності території вимитим ґрунтом, поваленими деревами на схилі простежуються прояви лінійної ерозії ґрунтів. Небезпека повторення зсувів становить загрозу для житлових будинків, побудованих на схилі. Іншими словами, вони можуть просто "сповзти" вниз разом з масивом ґрунту, як це вже сталося 13 серпня 2016 року зі великим гаражем, який був зруйнований в результаті зсуву.

Присутні на засіданні представники КП "СУППР" відзначили, що підприємство вже неодноразово підкреслювало необхідність проведення ревізії та перекладання дощової каналізації від провулка Кості Гордієнка до провулка Івана Мар'яненка і направляло відповідні звернення в компетентні інстанції.

Щоб не допустити катастрофи, комісія прийняла ряд кроків. Зокрема, зобов'язала КП "СУППР" вести постійне спостереження за станом схилу, а Печерську РДА – за деформаціями житлових будинків.

До процесу порятунку схилу будуть залучені і землекористувачі ділянок – їх кадастрові номери: 8 000 000 000: 82: 026: 0009 (Мечникова, 9), 8 000 000 000: 82: 026: 0013 (Мечникова, 7б), 8 000 000 000: 82: 026: 0026 (Мечникова, 11а), 8 000 000 000: 82: 026: 0151 (Мечникова, 9), – розташованих в межах схилу Кловського Яру. Їх зобов'язали розчистити територію від сміття, провести обстеження та фіксацію існуючих споруд, а також зміцнити схил і об'єкти забудови на ньому. Контроль за тим, щоб землекористувачі прислухалися до вимог міської влади, поклали на Департамент міського благоустрою та управління з питань цивільного захисту КМДА.

Згідно з чинним законодавством і нормативними актами, рішення постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій КМДА є обов'язковим для виконання всіма суб'єктами господарювання, розташованими на території Києва. Тим більше, що мова йде про безпеку людей.