Її ініціатори зізнаються, до відкриття готувалися натхненно. Кажуть, кожен експонат сповнений шаленої позитивної енергетики.
“Я не знаю чому, але у нас усіх з’являється посмішка, коли ми згадуємо Святішого Отця. Тому що це - свята людина. Не випадково його оголосили Блаженним і за його заступництва сьогодні люди отримують дуже багато благодатей. Він не поставив жодної умови - якими ми повинні стати, що ми повинні змінити. Він навпаки сказав - що Україна має своє чудове майбутнє як християнське, так і європейське”, - каже єпископ-помічник Києво-Житомирської дієцезії РКЦ Станіслав Широкорадюк.
Йосиф Мілян каже - мав щастя зустрічатися з Папою кілька разів. Щоразу той говорив, що пам’ятає про Україну, а на запрошення приїхати - відповідав демократичною згодою. Одна з таких розмов запам’яталась особливо.
“Я стояв якийсь зачарований і я вірив цьому чоловіку, і Папа повернув крок назад, і ще раз дуже так переконливо повторив - "я щоденно про вас пам'ятаю". Вже пізніше я взнав, що справді Папа був в курсі всіх подій нашої церкви, усього нашого Християнства на Україні”, - каже єпископ-помічник Київської архієпархії УГКЦ Йосиф Мілян.
Історичну важливість візиту Івана Павла II визнають і представники інших церковних конфесій. Наголошують, це - ще одна нагода пригадати як усе було - як важко, але, зрештою, вдало пройшов візит Патріарха, вивчити уроки минулого і підняти свою християнську гідність.
“Багато було непорозумінь, виступів, протестів, тощо. Але Україна піднялася над цим і показала, що вміє бути гостинною, вміє приймати усіх, хто приходить до неї з добрим серцем. Це уроки, які важливі і для сьогоднішнього дня”, - каже єпископ, речник УПЦ КП Євстратій Зоря.
Відкриттям виставки в Україні розпочали підготовку до святкування річниці візиту Івана Павла II в Україну. З 21 по 26 червня у столиці заплановані численні заходи - дискусії, творчі зустрічі, презентації книжок та перегляди фільмів про Блаженного. У Києві також урочисто відкриють пам’ятний знак на честь відвідин Папою Римським України.