Ситуація із забезпеченням безкоштовним житлом людей, які стоять у черзі, дуже непроста. На сьогодні, по-перше, дуже велика черга, а по-друге, у зв'язку з кризою дуже повільно йде будівництво житла. Ті проблеми, які накопичувалися роками, дуже складно вирішити за один день, - повідомив Віталій Кличко.
Також Кличко додав, що у столичному бюджеті немає коштів на вирішення цієї проблеми, і Київ їм дістався з дефіцитом бюджету в 3 млрд грн.
Нам потрібно зробити все, щоб наповнити бюджет. Коли буде достатня кількість коштів, будуватиметься житло, - зазначив мер.
Заступник голови Київської міської державної адміністрації Павло Рябікін в свою чергу зазначив, що у зв'язку зі зміною законодавства, місто сьогодні фактично позбавлений можливості вирішувати проблеми людей, які стоять в черзі на отримання безкоштовного житла.
Також Рябкін додав, що раніше з кожного об'єкта, який будувався, певну кількість квартир надавалася місту, то з 2010 року ця практика припинилася, зараз до фонду міста надходять квартири з тих об'єктів, будівництво яких почалося ще 5-7 років тому. До 2010 року щорічно для забезпечення потреб житлом людей, які стоять у черзі, виділялося близько 1000 квартир.
Вирішити цю проблему можна було б за рахунок нової інвестиційної програми, яка б дозволила повернути певну квоту в житловому будівництві. Зокрема, як варіант - виділення ділянок під забудову тим інвесторам, які запропонують більший відсоток квартир для забезпечення потреб тих, хто стоять у черзі, - зазначив заступник голови.
Додамо, що за даними Віталія Кличка, в Києві офіційно оформлено тільки 17% земельних наділів.