Через раптовість нападу, особливої паніки в Києві не було, люди під час перших ударів розважались та ходили в театри. Більшість киян взагалі думали, що це навчання.
Німецькі літаки скинули на Київ 90 авіабомб вагою 50 кілограм. Це були фугасно-осколочні бомби. Також вони застосовували снаряди вагою і 500 кілограм.
Саме такою бомбою був знищений ливарний цех заводу "Більшовик", який виготовляв заготовки для виробництва артилерійських снарядів. Тоді на заводі загинули всі працівники нічної зміни разом із начальником цеху.
Ціллю німецьких нападників були заводи, мости, залізничний вокзал та військовий аеродром. Загалом у Києві загинули і отримали поранення більше двохсот людей.
Читайте також: Війна СРСР і Німеччини: українські жертви за право жити
Розбомбила німецька авіація і аеропорт "Жуляни", проте лише 4 ангар. Незадовго перед початком бомбардування туди закотили закотили 8 радянських винищувачів. Це свідчить про велику кількість німецьких шпигунів у Києві у той час.
23-го червня почалася тотальна мобілізація: в армію забрали понад 200 тисяч киян. Сталін звернувся до народу лише 3 липня.
З полиць магазинів моментально зникли сірники і сіль. У Києві оголосили масову евакуацію. Героїчна оборона Києва почалася 7 липня і тривала 72 дні. Тоді загинули та потрапили в полон понад 600 тисяч людей.
За 4 роки Велика Вітчизняна війна вбила щонайменше 23 мільйони людей.