Про них вже ходять легенди, а їхні історії відомі всьому світу. Сам ворог цих хлопців назвав "кіборгами". 242 дні оборони стратегічного об'єкту з перших уст.
Боєць Роман Трубін з добрим позивним "Вінні-Пух" сам із Закарпаття, на війну пішов добровільно. В аеропорту обороняв вишку. А до війни працював будівельником, тому як професіонал оцінив роботу тих, хто зводив аеропорт.
Із зловісної території виїхав в останні дні оборони — 6 січня на Святвечір. Аеропорт згадує тепло. Він показав фотографії на сторінках книги, де хлопці, незважаючи на "адські" умови, з посмішками на обличчях.
Багато "кіборгів" посміхаються і сьогодні. Та, на жаль, тільки з фотографій чи відео. Олексій з позивним "Динамо" — один з авторів книги "АД 242". Хлопець також боронив аеропорт. Там, разом із побратимами, встановлював прапор України.
В інтерв'ю для книги Олексій розповідав все: як розтоплювали сніг, аби хоч змочити губи водою, як не їли по кілька днів, не спали. Та найбільше, що затамовує подих — це переконання.
Одразу ж після інтерв'ю журналісти посадили хлопця на автобус. Після кількох днів відпочинку у Києві, він повернувся в зону АТО. А Володимир після аеропорту майже рік лежав у госпіталі. І до сьогодні проходить курс реабілітації.
Ідея опублікувати історії незламних належить одному українському видавництву. Вони запропонували журналістам "Радіо Свобода" записати інтерв'ю з "кіборгами".
Окрім розповідей "кіборгів" у книзі є коментарі військових експертів та самого начальника генштабу Віктора Муженка. З останнім про інтерв'ю домовлялись дуже довго, що значно затягнуло видавничий процес.
Додамо, у Києві також відкрили унікальну виставку "Аеропорт. Пекельна смуга" з речима "кіборгів".