За словами в.о. директора комунального підприємства "Київблагоустрій" Андрія Андрєєва, підприємці мали ліцензію лише на 5 років. У 2017 році дія дозвільних документів закінчилась, і власники мали самостійно прибрати споруди.
Читайте також: У Києві музей зі старовинними експонатами затопило киплячою водою
"На жаль, попередні влади довели ситуацію з малими архітектурними формами до такого стану, що в 2014 році в місті Києві було більше, ніж 20 тисяч конструкцій, за різними підрахунками, і дозвільних документів на них не було", – зазначив Андрєєв.
Проте власники стверджують: податки сплачували, всі документи є.
У всіх були документи, всі платили "вхідні" суми за перший і останній місяць, все це зараз пропадає. Люди залишаються без роботи, без своїх торгових місць,
– прокоментував власник МАФу Антон.
Масово демонтовувати МАФи у столиці почали у 2016-ому. Тоді біля метро КПІ після сьомого попередження кіоски зносили бульдозерами, а у 2017-ому на Лісовій – тракторами. Наразі на демонтаж чекає майже дві тисячі павільйонів у всіх районах міста. Лідером за кількістю МАФів є Деснянський район. Там більш ніж півтисячі таких конструкцій. Усім, хто не встиг власноруч прибрати МАФи, допоможуть комунальники. А всі демонтовані конструкції відправлять на штраф-майданчик.