Фінал конкурсу бригад швидкої допомоги провели у Тернопільському аеропорту . За легендою, внаслідок катастрофи літака постраждали 30 людей, багато загиблих. Медики повинні були рятувати пасажирів та екіпаж під загрозою можливого вибуху та пожежі.
Ірина (студентка медичного університету, псевдопотерпіла): “Оскільки це імітація, тому важко тут. В реальних ситуаціях лікарі працюють набагато згрупованіше. І там наприклад всі маніпуляції, вони не імітують, вони їх виконують і зразу видно результат як пацієнт реагує на ті чи інші дії лікарів, а тут це просто імітація і так не можна оцінити об’єктивно”.
Анжей Копта (медичний рятівник зі станції швидкої допомоги м. Кракова): “Було тяжко працювати разом з іншими командами, важко зорієнтуватися що було зроблено до нас і яку допомогу далі надавати потерпілим”.
На місце аварії приїжджало по 3 машини із 3-х різних країн. Завданням медиків було за 10 хвилин порозумітися між собою і спільно визначити стан кожного потерпілого, а відтак врятувати якомога більше людей.
Роман Ляхович (старший суддя): “Мета цього конкурсу - не лише спортивний інтерес, а й підняття професійного рівня наших команд. Загалом команди стараються діяти груповано, разом, як одне ціле”.
Конкурс у Тернополі пройшов уже вдруге і зібрав понад сотню учасників. Цьогоріч на участь у змаганні зголосилися загалом 27 команд, зокрема 3 литовські та 2 польські.
2 хв
Лікарі з різних країн рятували "потерпілих" в авіакатастрофі
Коли у світі літаки падають - у Тернополі вчаться рятувати потерпілих. На операцію "Помилка пілота" з’їхалися медики з Польщі, Литви та України. Мета - врятувати пасажирів, які потрапили в уявну "авіакатастрофу".