Як викликати швидку чи міліцію з мобільного знають трохи більше половини громадян. І тільки третина українців пам’ятає, що існує і єдиний стандарт набору номерів екстрених служб для всіх типів телефонів.
Олена Житнік (маркетинг-директор дослідницької компанії): "І пожежна, і міліція, швидка допомога, служба газу - рівень обізнаності в середньому складає 70%, але 30% населення, тобто практично кожен 3 - не знає як набрати із стаціонарного телефону нові номери. Якщо говорити про мобільний зв'язок - ситуація ще гірша: 55% населення знають про порядок набору номерів екстрених служб."
Не зважаючи на те, що дослідження проводили у великих містах, на рівень обізнаності це не вплинуло. Наприклад, кияни знають, що номери змінили, втім як саме - ні. Причому молодше покоління орієнтується краще за старше.
Тож рекламісти, на добровільних засадах і безкоштовно з липня по вересень вирішили поновити соціальну рекламу, яка нагадуватиме українцям про нові екстрені номери.
Олександр Горлов (куратор Біржі соціальної реклами): "Потрібно придумати креативну ідею, яка буде втілена в ролику для телебачення, для радіо, в макеті для преси, для зовнішньої реклами, і в Інтернеті, яка дуже простим способом графічним, візуальним, або за допомогою тексту донесе інформацію."
Нагадаємо, набори екстрених номерів змінили у лютому 2009 року. До проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу у 2012 році планується запровадження для всіх екстрених служб єдиного номеру - 112.
2 хв
Лише 70% українців знають про зміну екстрених номерів
Лише 70% населення великих міст знають достеменно як набирати номери екстрених служб зі стаціонарного телефону, і це притому, що зміни відбулися майже рік тому.