Психогенні травми
За її словами, інформація від Міноброни про 80% військових, які зазнали психогенних травм, є набагато перебільшеною. Коли бійці демобілізуються, потрібно, щоби пройшов певний час для адаптації у мирному житті.
"Не секрет, що багато бійців мають підвищену дратівливість, що життя у військовій частині та виконання бойових завдань змінює звичний режим дня, у хлопців дуже порушений сон, він поверхневий", — розповіла Мицик.
Посттравматичний синдром
Як вона розповіла, виявити у бійця посттравматичний синдром можна лише через місяць, а деколи і через півроку після стресової події. Тому діагностувати про 80% військових із цим синдромом – недоцільно.
За статистикою, таких людей всього від 20 до 30%,
— сказала психолог.
Схильність до посттравматичного синдрому залежить від багатьох факторів: темпераменту людини, мотивації та від того, як людина переживає стресову ситуацію.
Реабілітація
Зараз, психологічними організаціями проводиться підготовка бійців до бою. Перш за все, людині потрібно знати що таке стрес та які наслідки можуть бути від нього.
Також проводяться різноманітні зустрічі для дружин та сімей бійців. Їм розповідають про те, що потрібно говорити військовим, які щойно повернулись із зони бойових дій, повідомляють про те, яка може бути поведінка.