Тематика творів учасників ювілейної - десятої - "Коронації Слова" здивувала і організаторів, і членів журі.

Юлія Даценко (журналіст): "Історичні романи поряд із фантастичними трилерами, традиційна, майже шевченківська пісенна лірика і сучасні історії сучасного кохання - такі різноманітні і непередбачувані номінанти цьогорічного конкурсу "Коронація слова".

Тетяна та Юрій Логуш (засновники "Коронації Слова"): "Це є соціологічний портрет України сучасної. Ви знаєте, у майбутньому, коли студенти будуть вивчати цей період історії - вони захочуть відчути, як живі люди діяли, які події відбувалися, що їх хвилювало, що було для них гострими відчуттями - власне в цій літературі вони знайдуть це доповнення. Так що це так само літопис на майбутнє."

Кращих у чотирьох номінаціях - "Роман", "Кіносценарій", "П’єса" та "Пісенна лірика про кохання" вже традиційно визначали літературознавці, письменники, журналісти. Найбільш мелодійні твори взялися оцінювати ще й відомі музиканти. Кажуть, цього року довелося перечитати кілька тисяч творів, але переможці дійсно варті таких високих нагород.

Анатолій Матвійчук (народний артист України, куратор номінації "Пісенна лірика про кохання"): "Це не просто красива поезія, це не просто заримувати якісь рядки - це створити маленький сюжет, маленьке життя, довжиною в 4 хвилини на сцені, чи то в 16-20 рядків на сторінці."

Галина Удовиченко (письменниця, член журі): "Спочатку мені йшли до рук слабкі романи, я навіть налякалась спочатку, думаю - Боже, що за рівень такий, а десь починаючи з 10 роману, всього їх 20 було фіналістів - вже пішли романи, які я вже бачила - писали талановиті люди."

Загалом до фіналу потрапило 37 творів. Саме вони і розділили між собою призовий фонд у 120 тисяч гривень. Автори - люди різного віку, статусу та рівня освіти, що проживають та працюють не тільки на території України, а й у Росії, Угорщині, Канаді, Польщі. Втім, попри статус - перемога для кожного приємний сюрприз.

Ярослава Бакалець (переможниця в номінації "Кращий роман"): "Я дуже хвилююся, я ще не можу її осягнути. Я не знаю, але для мене це велика перемога."

Володимир Шинкарук (переможець у номінації "Пісенна лірика про кохання"): "Я до конкурсу не готувався, відібрав 10 віршів і злякався навіть підписувати їх своїм іменем. І коли мені подзвонили, я був абсолютно збентежений. Я не вірив, що таке може бути."

Не обійшли увагою і переможців минулих років. Для вже визнаних журі та читачами письменників і сценаристів заснували спеціальну номінацію - "Гранд Коронацію".

Валентин Тарасов (переможець номінації "Гранд-коронація. П’єса"): "Я на початку цього дійства казав, що мені не вистачає лише корони і для мене повна несподіванка отримати саме корону."

Конкурс "Коронація Слова" був започаткований у 1999 році. Усього за 10 років існування нагородами відзначено більш як півтори сотні письменників, надруковано кількасот романів, за творами-переможцями на сценах театрів поставлено сучасні п’єси, відзнято телевізійні фільми. Кращі з найкращих книжок вже поправу називають бестселерами.