Так званий закон про "спліт", за яким це стало можливо, передбачає перехід регулювання частини небанківського сектору від Нацкомфінпослуг до НБУ. Нове регулювання та нагляд НБУ реалізовуватиме за міжнародними стандартами, повідомляють у пресслужбі установи.
Дізнайтеся Що рятує українську економіку від занепаду: у Нацбанку назвали один із головних факторів
"Спліт", як говорять у Нацбанку, дає змогу продовжувати забезпечувати фінансову стабільність більш комплексно та ефективно завдяки регулюванню не лише банківського, а й небанківського сектору.
Спліт має сприяти подальшій інтеграції України в ЄС у межах імплементації директив та інших документів ЄС та приведення національної нормативної бази у відповідність до міжнародних стандартів,
– зазначають у Нацбанку.
Першочергові завдання Нацбанку:
- створення та впровадження інтегрованої моделі регулювання та нагляду за фінансовими ринками;
- подальше реформування та розвиток небанківського сектору згідно з провідними міжнародними практиками, Угодою про асоціацію між Україною та ЄС та іншими міжнародними зобов’язаннями України;
- відновлення довіри до ринку небанківських фінансових установ;
- посилення захисту прав та інтересів споживачів фінансових послуг;
- розвиток фінансових інструментів та інфраструктури фінансового ринку.
Що відтепер контролюватиме Нацбанк / Інфографіка 24 каналу
Тепер можна звертатися в Нацбанк
Якщо фінансова установа порушила права користувача, він може написати скаргу у Нацбанк. Канали звернення до НБУ – електронна пошта nbu@bank.gov.ua та контакт-центр 0 800 505 240.
У зверненні до НБУ потрібно вказати ту ж інформацію, яку раніше вимагала Нацкомфінпослуг. Тобто потрібно вказати контактну інформацію та розповісти суть питання чи скарги. Відповідь на звернення буде упродовж 30 днів.
Що передувало
- 16 жовтня 2019 року президент Зеленський підписав закон про "спліт", ухвалений за місяць до того Верховною Радою. Закон передбачає ліквідацію Національної комісії з регулювання ринків фінансових послуг та розподіл повноважень із регулювання фінансового ринку між Національним банком України (НБУ) і Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).
- Прийняття закону про "спліт" – один із пунктів програми stand-by в рамках фінансової допомоги МВФ Україні.