Лукашенко вже не приймає сам рішення

Як розповів 24 каналу директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко, тепер Росія говорить Лукашенку, що йому робити. Кремль, відзначає експерт, каже Лукашенку: якщо ми врятуємо твою владу, ти не повинен наїжджати на Москву, а шукати інше джерело ненависті.

Увага У Білорусі поновилися сутички: силовики знову били та затримували людей – фото, відео

Тепер для Лукашенка ворогом буде не тільки Захід, а й країни Балтії, Польща і Україна. Для відволікання уваги від протестів нам нав'язуватимуть загострення відносин між Україною і Білоруссю. Найгірший варіант - що Україна нібито прикриває білоруську опозицію. І україно-білоруський прикордонний конфлікт,
– наголошує Віктор Небоженко.

протести в білорусі
Лукашенко не керує силовиками?

За його словами, приводом для такого конфлікту може стати навіть те, що українська корова перейшла на територію Білорусії. Або білоруська корова зникла в Україні.

Лукашенку потрібно довести Москві, що він злиться на прибалтів, на Польщу і Україну. Росія вимагатиме цього від нього. Але після прикордонного конфлікту може виникнути нічна угода між Мінськом і Москвою, і військові частини Росії з'являться на україно-білоруському кордоні. Це найгірше, що може бути,
– переконаний Небоженко.

Читайте також Лідера немає: чого бракує опозиції у Білорусі та яка доля Лукашенка

Водночас, на думку директора аналітичного центру "Політика" Миколи Давидюка, Лукашенко сподівався, що Україна привітає його з перемогою раніше Росії. Для нього це було важливо для торгів із Кремлем. Адже для Лукашенка Україна – найбільш рукопожатний європейський партнер. Утім, Україна цього не зробила.

Лукашенко отримав сигнал із Кремля, що Путін його вітатиме з перемогою. Лукашенко – майстер напівтонів. Тому він ніби образився на Україну. Але, як тільки президент Зеленський привітає його з перемогою, Лукашенко знову буде готовий їхати до нас обійматися,
– вважає Микола Давидюк.

Криваві протести в Білорусі з 9 на 10 серпня: як це було

Протести в Білорусі. Головне

  • У Білорусі 9 серпня пройшли президентські вибори. Згідно з попередніми результами, чинний президент Олександр Лукашенко набирає 80,23% голосів. Його основна опонентка Світлана Тихановська – 9,9%.
  • У ніч на 10 серпня білоруси вийшли на протести по всій країні. У Мінську ще напередодні виборів з'явилася військова техніка. Білоруських силовиків перевели на посилений режим служби.
  • ОМОН жорстко розганяв учасників акцій. Внаслідок зіткнень загинув один з учасників антиурядового протесту. Влада підтвердила загибель людини.
  • Опонентка Олександра Лукашенка Світлана Тихановська виїхала з Білорусі у Литву. Про виїзд Тихановської до Литви повідомив очільник МЗС Литви Лінас Лінкявічус.
  • Олександр Лукашенко заявив, заявив, що протестувальників у Білорусь нібито доставляли із Польщі, Великобританії, України, Росії та Чехії. Він стверджує, що саме в країнах ЄС був центр управління мітингувальниками.
  • Нагадаємо, раніше – 29 липня – в Білорусі затримали 33 бойовика – членів приватної військової компанії "Вагнер". Це російська військова структура, що формується з найманців. Як повідомила білоруська влада, вагнерівці приїхали з метою дестабілізувати ситуацію в країні напередодні виборів президента. Затриманим бойовикам "Вагнера" інкримінують підготовку до теракту.

Читайте також У Мінську на території РУВС затриманих складають на асфальт колодами і б'ють кийками – відео

Білорусь уже в Росії

На переконання Віктора Небоженка, Лукашенко вже нічого не може зробити. Є інформація, що російський ОМОН виконує завдання, з якими не справляється білоруський спецназ.

З цього дня Лукашенко виконуватиме номінальну роль у Білорусії. Він не просто щось втратив у громадській думці, він втрачає владу щодо Росії. Білорусь уже в Росії. Зараз мовиться про формування другої так званої "ДНР" або "ЛНР". У Білорусі буде інфраструктура Росії, а зовні це виглядатиме як незалежна республіка,
– зауважує Віктор Небоженко.

лукашенко
Лукашенко тепер проситиметься у союзну державу з Росією / Фото Getty

За словами Миколи Давидюка, Лукашенко імітує любов до України. Це йому було потрібно, коли він торгувався з Путіним про об’єднання держав. Лукашенко заявляє, що з Білорусі в Україну російські танки не зайдуть. Але, зазначає політолог, цей месидж давно відпрацьований.

Лукашенко любить керувати міфами. Але не може гарантувати, що російські танки не зайдуть у Білорусь. Лукашенко – апологет "руского міра". Він і так був під повним контролем Росії. Зараз Кремль його ще більше дискредитує. І Лукашенко сам почне проситися приєднатися до союзної держави з Росією,
– підкреслює Давидюк.

До уваги У Білорусі починається "всенародний страйк": що там відбувається – фото й відео

Водночас, експерти вважають, що протести в Білорусу можуть скоро затихнути. На думку Давидюка, продовження протестів залежить від поведінки Лукашенка. І вимог опозиції. Поки білоруси вийшли на вулицю проти результатів виборів. Але яка в них вимога: перевибори через пів року? Новий кандидат у президенти?

"Тихановська – узагальнюючий образ протестів. Має бути лідер. Але на цих виборах у Білорусі переміг протест. 10 % за Тихановську – ті, хто проти Лукашенка. Протест у Білорусі вперше вийшов на вулицю, отримав обличчя, почав говорити. Люди зрозуміли, що у влади немає легітимності, а вони можуть керувати країною", – зазначає Микола Давидюк.

Читайте також Криваві протести у Білорусі: розповіді поранених мітингувальників

При цьому Небоженко наголошує: влада Білорусі сама почала продукувати протестуючих. Якщо перша хвиля протестів – люди, які відреагували на фальсифікації на виборах, то наступні – постраждалі в результаті придушення протестів.

У Білорусі три тисячі учасників вуличних акцій затримані і очікують суду. Якщо буде судове переслідування, то формуватиметься інфраструктура опору. Кожен з них потім призведе ще трьох осіб. Це кращий спосіб отримати активістів майбутніх протестів. Лукашенко і Кремль своїми руками формують наступну хвилю,
– зазначив Віктор Небоженко.