Військовим не вдалось потрапити на територію Митрополичих садів. Вони поїхали геть після розмови з представниками Львівської мерії.

До теми Проїхала військова техніка: УГКЦ заявила про рейдерське захоплення Митрополичих садів у Львові

У Держспецзв'язку прокоментували інцидент в Митрополичих садах

Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення спершу ніяк не відреагував на заяву УГКЦ про ймовірне рейдерське захоплення Митрополичих садів у Львові. Проте на наступний день начальник управління Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України у Львівській області Сергій Жук вирішив пояснити, чому трапився цей інцидент.

За його словами, військові Львівської філії концерну РРТ планували провести навчання на території Митрополичих садів, адже там розташовується державна нерухомість. Однак Жук не уточнив, про які саме об'єкти мовиться. Посадовець зазначив, що Церкву попереджали про планові навчання.

18 червня Львівська філія Концерну РРТ скерувала листа до Львівської Архиєпархії УГКЦ, у якому попередила, що з 22 червня заплановано навчання (перевірка стану готовності зв'язку) та попросила забезпечити доступ до території нижніх Митрополичих садів,
– зазначив Жук.

За словами посадовця, метою навчань було підвищення бойової готовності військовослужбовців Держспецзв'язку.

"Адже не варто забувати, що ми 7 рік перебуваємо у стані війни, а Держспецзв'язку входить до складу Сектору безпеки та оборони, і ми постійно працюємо над підвищенням нашої бойової готовності", – розповів Жук.

Читайте також Зареєструвався як Івасик Телесик і кидаю дурниці, – депутат ЛМР тролить чиновників у фейсбуці

Церква не відповіла на лист

Жук заявив, що офіційної відповіді від УГКЦ не було. Її дали лише в момент приїзду підрозділів. Отже, Львівська філія концерну РРТ спробувала провести навчання, не дочекавшись реакції Церкви.

"Відповідь ми отримали 22 червня під час самих заходів. У ній було зазначено, що нам потрібно звернутися до Львівської міськради за погодженням заїзду. Наскільки я знаю, в міську раду скерували відповідний запит, але він зараз є без відповіді", – додав посадовець.

У Львівській облдержадміністрації не вважають цей інцидент конфліктним. Там розповіли, що причиною непорозуміння була погана комунікація між військовими-зв'язківцями та УГКЦ.

"Чому такий значний суспільний резонанс викликала ця подія, пояснити надзвичайно важко, адже ще 18 червня Курію УГКЦ поінформували про заплановані навчання та попередили, що буде необхідним доїзд до земельної ділянки", – зазначив перший заступник голови ЛОДА Андрій Годик.

Зауважте Пам'яткоохоронця Василя Петрика випустили з СІЗО: понад пів мільйона зібрали за день

У Держспецзв'язку закликали не боятися планових навчань

У Держспецзв'язку повідомили, що навчання у Митрополичих садах проводили, відповідно до затвердженого раніше плану підготовки військових. Ця земельна ділянка перебуває у фактичному користуванні Львівської філії Концерну РРТ. Її у 1951 році Львівський облвиконком передав для потреб зв'язку.

"З того часу концерн за власні кошти побудував на ній кілька технічних споруджень. Протягом багатьох років КРРТ намагався оформити ділянку офіційно, але львівська влада повертала документи без розгляду", – розповіли у Держспецзв'язку.

У службі зазначили, що будь-які навчання за участю військовослужбовців є нормальною практикою навіть у мирний час. Військові Держспецзв'язку повинні підвищувати свої навички й отримувати нові знання і вміння.

"Тому для Держспецзв'язку і Концерну РРТ є дивною реакція духовенства, яке звинуватило Концерн у рейдерському захваті ділянки за допомогою військових і техніки. Дуже прикро, що віруючі люди вдаються до таких маніпуляцій", – додали у Держспецзв'язку.

Коротко про Митрополичі сади у Львові

  • Раніше Митрополичі сади було розділено на 2 частини.
  • Одну з них у 2015 році УГКЦ відновила та відкрила для гостей.
  • Інша ж земельна ділянка площею 2,1 гектара тривалий час перебувала у занедбаному стані.
  • У так званих нижніх садах розташовувалась вежа Львівської філії Концерну РРТ. Її демонтували у 2016 році.
  • До 2020 року ця територія перебувала у постійному землекористуванні концерну.
  • Восени 2020 року ЛМР передала занедбану ділянку Львівській Архиєпархії під збереження автентичності усього саду.
  • Митрополичі сади наразі перебувають під охороною ЮНЕСКО.
  • На цій землі заборонили проводити будь-яке капітальне будівництво.
  • Львівська філія концерну РРТ подала в суд на мерію через передачу нижніх Митрополичих садів УГКЦ. Проте наразі деталі цієї справи – невідомі.