Андрій Острожний та Віктор Пилипчак, стояли пліч опліч на Майдані. І полум'ї боїв втратили контакт один з одним. Намет, в якому жили чоловіки, згорів. А Віктора того дня поранили. Андрій впізнав свого друга у телеінтерв'ю на Телеканалі "24" і попросив у журналістів контакт товариша.
Записувати контакти? Тоді було не до того, - каже герой Майдану.
Андрій зараз мешкає в Батурині. Чоловік розповідає, це була його друга революція. У 2004 він також пройшов весь Майдан. На згадку залишились 2 шиврони – з першого і другого Майданів.
Залишив все і поїхав на Майдан
Інший герой – побратим Андрія - Віктор Пилипчак мешкає у містечку Сколе, що на Львівщині. І саме тут народився його Майдан Гідності.
Бачив, як "Беркут" розганяв людей, не просто розганяв – бив. Дівчата стікали кров’ю. В мене серце кров’ю обливалось. Я просто не витримав. Залишив державну роботу, кредит – все залишив і вже 30 листопада був на Майдані, - пригадує Віктор.
Віктора поранили на барикаді, він втратив свідомість - життя врятував захисний костюм.
Віктора на Майдані називали термінатором
Андрій Острожний згадує, що Віктора на Майдані називали термінатором. Через особливу амуніцію, яку носив. І фото його в тій же амуніції, розмістили на фотовиставці біля спаленого будинку профспілок.
Зустріч для героїв була несподіванкою
Зустріч на Майдані, яку організували журналісти, для обох героїв була несподіванкою. Чоловіки, одразу ж після привітання "Слава Україні!", почали згадувати інших бойових побратимів.
З часу Революції гідності минув рік. Але для таких активістів як Андрій і Віктор революція досі не завершилась. Жоден з високопосадовців досі не покараний за злочини перед Майданом. А нова влада, на погляд наших героїв, нічому не навчилась.