Комп'ютер замість годинника
Виробник елітних годинників TAG Heuer спільно з Google презентував свій перший смарт-годинник на базі двоядерного процесора Intel Atom та під управлінням Android Wear. Connected Watch виконаний у стилі класичного хронографа в титановому корпусі; віртуальний циферблат, доступний у трьох варіантах дизайну, імітує вигляд аналогових пристроїв.
Сенсорний екран, захищений сапфіровим склом. Година відображається на дисплеї, який не гасне, навіть коли годинник переходить у сплячий режим. Батарея забезпечує автономну роботу протягом усього дня. Ґаджет оснащений модулями Bluetooth та Wi-Fi, а також мікрофоном — для сприйняття голосових команд.
Також Tag Heuer встановив на новинці свої фірмові додатки, зокрема, будильник, секундомір та сервіс навігації. Ціна Connected Watch — півтори тисячі доларів. Цікаво, що після закінчення дворічного гарантійного терміну користувачі при бажанні зможуть обміняти розумний ґаджет на класичну модель Carrera з аналогічним дизайном.
Перший український електробус
Перший в Україні електробус презентували у Львові. Дітище місцевого концерну "Електрон", вартістю 9 мільйонів гривень, наполовину складається з вітчизняних компонентів, завдяки чому електробус доступніший за імпортні аналоги. Також, стверджують розробники, він в рази дешевший в обслуговуванні за звичайний міський автобус.
Модель низькопідлогова, обладнана спеціальними пандусами та пасками безпеки, з підігрівом та кондиціонером. Електробус від "Електрона" розрахований на перевезення сотні пасажирів і здатний розвивати швидкість до 70 кілометрів на годину.
Запас ходу — понад 200 кілометрів, ресурс акумуляторів — до 8 тисяч циклів зарядки-розрядки. Додатково на автобус можна встановити пантограф для зарядження батареї від тролейбусної контактної лінії. Вже незабаром львівське диво техніки виїде на місцеві вулички.
Робот-бігун
Китайський робот-"ходак" встановив рекорд з пройденої дистанції для квадроподів. За 54 з половиною години "чотиринога" машина здолала понад 134 кілометри, вдвічі перевершивши попереднє досягнення американських робототехніків. Одна з цілей учених — дослідити надійність та витривалість дистанційно керованих роботів при виконанні завдань в небезпечних для людини умовах.