Яка ситуація в лікарнях Львівщини – читайте в матеріалі 24 каналу.

До теми Заробітна плата лікарів: Степанов розповів скільки мають отримувати медики

Загалом із Львівщини на фінансування від НСЗУ подалися 17 медзакладів, які працюють з хворими на COVID-19.

Пакети, на які подалися заклади – різнотипні:

  • на тестування,
  • на стаціонарну допомогу,
  • на першу медичну допомогу.

► Інфекційна лікарня Львова

Інфекційна лікарня у Львові – передова у боротьбі з коронавірусом: зараз тут перебувають понад 150 хворих. Щоб їхнє лікування було безкоштовним, а медзаклад мав усе необхідне для цього, держава має виділяти додаткові кошти. Медики підписали угоду з Національною службою здоров'я ще 2 тижні тому та чекають на обіцяні виплати: а це понад 11 мільйонів гривень за квітень – травень.

"Вперше була доплата в розмірі одного посадового окладу від Львівської обласної ради, другий раз отримали всі медичні працівники, які надають допомогу хворим з коронавірусною інфекцією по 10 тисяч, це — від Львівської міської ради. Надалі була одноразова доплата за березень, оскільки ми працюємо з 12 березня", – пояснив заступник головного лікаря обласної інфекційної лікарні Ігор Берник.

інфекційна лікарня львів
Інфекційна лікарня у Львові – передова у боротьбі з коронавірусом / Скриншот

інфекційна лікарня львів
В лікарні чекають на обіцяні виплати – а це понад 11 мільйонів гривень за квітень – травень / Скриншот

► Цетральна лікарня у Стрию

З 16 травня центральна лікарня у Стрию (Львівська область) приймає лише пацієнтів з COVID-19. Лікарі поділились на бригади, які чергують позмінно.

"Особливо важко молодшому і середньому персоналу. Окуляри запотівають, маска заважає, а ін'єкції у двох рукавичках робити важко. Ми намагаємося у "брудній" зоні перебувати до 4-х годин", – розповів завідувач пульмонологічного відділення Роман Цапар.

Лікарні з обладнанням допомогли навколишні громади, а тепер чекають на рішення від Нацслужби здоров'я.

"Ми подали пропозицію в НСЗУ щодо пакета послуг на COVID-19, наразі час очікуємо ще на підписання угоди. Позиція наша прийнята як така, що відповідає всім вимогам", – зазначив головний лікар Стрийської міської лікарні Осип Бегей.

лікарня стрий
Стрийській лікарні з обладнанням допомогли навколишні громади / Скриншот

19 травня на сайті Офісу Президента була оприлюднена інформація про те, що майже всі області виплатили березневі надбавки до 300% до зарплат лікарям, які борються з коронавірусом. Три області мали зробити це найближчими днями. Інформацію про виплати березневих надбавок лікарям озвучив міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов під час наради в Президента України Володимира Зеленського.