Більше шедеврів
На оновленій експозиції відтепер буде утричі більше творів європейського мистецтва ХІХ – ХХ століть, ніж було до ремонту – рівно 365 шедеврів. Найперше глядач потрапляє в австрійський Львів.
Цікаво У Львові невідомі облили фарбою пам'ятник Степану Бандері: фото
Кожен зал тут відтворює іншу епоху. Також новинкою стали кімнати, присвячені окремим художникам, а їхніх полотен в експозиції побільшало. До прикладу, свої окремі зали мають легендарні Ян Матейко, Генрик Семірадський та Яцек Мальчевський.
Українське мистецтво
Розширили й перелік українських митців. Для цього галерея позичила на 5 років у Національного музею живопис Івана Труша, а полотна Олекси Новаківського надала родина художника з власної колекції.
Свої зали також займають і твори за напрямками, а завершують експозицію в межах XX століття – картини Ярослави Музики, Марії та Романа Сельських. Знакові візитівки, звісно ж залишили, але доповнили й тими творами, які досі були сховані у комірчинах музейних фондів.
Кожен твір пройшов реставрацію різного рівня, різної важкості. Але ту третину творів, які залишилися з попередньої експозиції, також доглянули,
– розповіла завідувачка науково-реставраційного відділу Інна Дмитрук-Сорохтей.
Стінам повернули історичний колір
Стінам Галереї мистецтв повернули історичний колір часів Владислава Лозинського – теракотовий, пізніша добудова має зеленувату барву. Також відновили одвірки й вперше відкрили розпис на стелі. За ці 2 роки відреставрували будівлю зовні та зробили гідроізоляцію у підвалах, де розміщуються фонди.
В сумі на це витратили своїх і державних коштів приблизно 13 мільйонів. З них 3 мільйони – державні.
Дивіться фото з відкриття галереї / Фото Украінформ