Зараз у це важко повірити, але колись території Західної України славилися своїм вином. Новоспечений власник задумав перетворити поселення на місто–фортецю, за популярними на той час проектами "ідеальних міст".

Розпочали зі зведення замку. Східне крило відвели для численних гостей. У західному знаходилися замкові кухні, пекарні, комори. З цих мурів Іван Мазепа відсилав гінця до шведського короля Карла 12-го і тут же довго квартирував його головний суперник Петро І, розробляючи план проти війська скандинавів.

Поступово помпезність замку зникала, мури розбирали на будівельні матеріали, за часів радянської влади його традиційно перекваліфікували на в'язницю та катівню НКВС. Та окрасу ідеального міста зруйнувати не вдалося.

Тут кожна вуличка наповнена історією. На Вічевій площі ще в 17 столітті було посольство Венеції, а в один час діяли 5 церков, 4 костели, синагога. І навіть розписи в найвеличнішому монастирі прикрашають не лише святі. Так козаки приносять дари Ісусу, а от українські гетьмани укладають на небесах Акт Злуки. Є версії, що в Жовкві народився Богдан Хмельницький, і вже точно відомо, що тут загинув виконавець першої у світі мертвої петлі льотчик Несторов.

Тут навіть річку з гумором назвали Свинею. Офіційна версія – слуги замку мили тут поросят, однак місцеві жителі запевняють, що річку глузливо назвали на честь Петра І, який нібито перебрав спиртного та хлюпнувся у воду.