Лікар-анестезіолог Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру Тарас Борачо сказав, що стан дитини задовільний, пише львівське видання Leopolis.news.

Читайте також Вперше в Україні у 6-річної дівчинки діагностували рідкісну хворобу через COVID-19

Борачо розповів, що дівчинка тиждень перебувала в реанімації медзакладу, але критичними були перші три доби після ушпиталення. За словами медика, упродовж цього часу треба було налагодити внутрішньовенну підтримку серця і тиску.

Згодом, коли дівчинку перевели до педіатричного відділення, її стан стабілізувався і нині хвороба не загрожує людям, які оточують навколо.

Стан юної самбірчанки цілком нормальний, хвороба не передається іншим. Але, якщо вчасно її не виявити, то виникнуть ускладнення – ураження артерій серця, вони можуть розшаровуватися, утворювати аневризми. А це реальна загроза для життя. Дитині на 10 день хвороби було проведено ЕХО КГ і цих уражень, на щастя, медики не виявили. Але надалі потрібні обов’язкові періодичні обстеження,
– прокоментував лікар.

Нагадаємо, випадок Кавасакі у 6-річної дитини є дуже рідкісним. Аналіз на антитіла до COVID-19 показав, що дитина безсимптомно перенесла коронавірус і у неї виробилися антитіла.

Крім того, лікарі загальної практики по всьому світі отримали попередження про те, що хвороба може бути пов'язана з перенесеним COVID-19. Це захворювання отримало у світі назву – педіатричний мультисистемний запальний синдром, який має ознаки синдрому токсичного шоку, атипової хвороби Кавасакі.

Синдром Кавасакі – що це?

Це рідкісне захворювання, яке послаблює кровоносні судини і зазвичай вражає дітей у віці до п'яти років. Синдром Кавасакі може призвести до аневризми, серцевих нападів або серцевої недостатності.

Більшість дітей спочатку не відчувають кашлю або інших респіраторних проблем.