Як відомо, уже троє депутатів від "Самопомочі" оголосили голодування на знак протесту проти сміттєвої блокади Львова. Першим почав голодувати голова фракції "Самопоміч" Олег Березюк. За ним у вівторок оголосили голодування Оксана Сироїд і Тарас Пастух.

Читайте також: Березюк розповів, як швидко можна вирішити проблеми зі сміттям у Львові

"Вже рік спостерігаю судомні потуги влади втопити Львів у смітті. Чергове загострення штучної сміттєвої кризи, яку свідомо організовує центральна влада – від Адміністрації Президента до органів правопорядку – зробило очевидним, що на 800 тисяч людей владі плювати. Так само стало очевидним, що жодні правові механізми не допоможуть захистити людей. Зараз у місті близько 8,5 млн кг сміття. Щоб це уявити – це близько 30 кг сміття під дверима кожної оселі. Це те саме, якби сміття не вивозили 10 днів поспіль", – написала віце-спікер Оксана Сироїд на своїй сторінці у Facebook.

За її словами, всі полігони для вивозу сміття перекриті, тому обсяг сміття зростатиме. Сироїд наголосила, що лише в цьому році Львів 495 разів звертався до обласних та місцевих рад по допомогу. Лише 9 рад погодилися прийняти львівське сміття, але частина з них відмовилась від співпраці майже одразу.

Подумайте, скільки протримається Київ, раптом політична воля банкової не порозуміється з мером? Якщо можна наплювати на 800 тисяч людей у Львові, то чим відрізняються 3 мільйони киян? Якщо влада діє поза площиною права, то ми мусимо повернути її хоча б до рамок моралі,
– написала заступник голови Верховної Ради.

Читайте також: Садовий опублікував скани сотень відмов Львову в допомозі під час блокади

Саме так Сироїд поснила, чому вона разом з Олегом Березюком і Тарасом Пастухом вирішили почати голодування.

Нагадаємо, 12 червня, львівська міська комісія з надзвичайних ситуацій прийняла офіційне рішення про необхідність оголошення Львова зоною надзвичайної екологічної ситуації. Відповідне звернення надіслали до уряду, РНБО, президента та Львівської обласної держадміністрації.

За даними львівської мерії, кількість невивезеного сміття у міста сягнула критичного рівня, оскільки навколишні полігони ТПВ відмовляються приймати львівські сміттєвози. В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що "у Львові є дуже високий рівень бактерії і це уже небезпечно".