Каменяр навчався у Львівському університеті на філософському факультеті. Утім згодом, через брак коштів, вимушений був перевестися до Чернівецького університету. За часів Австро-Угорщини у Львівському університеті мантію одягали лише викладачі. Івана Франка до викладацької роботи тоді не допустили.
“Коли він був на аудієнції намісника Галичини, той заявив: я не уявляю собі, аби газетяр-публіцист, діти нехрещені, дружина з іншої держави Російської Імперії може вчити студентів. Така була офіційна позиція влади”, - розповів доцент кафедри новітньої історії України ЛНУ Володимир Качмар.
Тож студенти вирішили відновити історичну справедливість. Найважче, кажуть, було віднайти стільки тканини для пошиття.
“60 метрів при стандартній ширині півтора метра. 15 метрів нормальної стрічки. Розмір орієнтовно, якщо міряти від звичайного людського розміру, десь 350 розмір”, - каже голова студентського профкому ЛНУ Михайло Мураль.
Пан Іван, який і зшив одіж для великого Каменяра, зізнається, замовлення таких габаритів виконував вперше. Трудився над ним дві ночі.
“Найбільша складність була, не знаючи точних розмірів, то так на око було знизу дивитися. Щоб з розміром вгадати. Трошки є недоліки. Замала шапка”, - зазначив кравець за покликанням Іван Мураль.