Між республіканцями та демократами – повний консенсус стосовно того, що Сполучені Штати, як сказав президент Обама, повинні й надалі підтримувати суверенний вибір українського народу, і надаючи економічну підтримку, і допомагаючи Україні підвищити свою обороноздатність, — сказав він.
Він зазначив, що США чітко дали зрозуміти, що якщо Росія не виконуватиме зобов’язання, взяті на себе під час підписання у вересні Мінської угоди, то підвищаться ставки. США хоче діяти спільно з європейськими союзниками, і відповідні консультації вже розпочалися. З іншого боку Сполучені Штати також показали готовність послабити санкції у міру того як Росія виконуватиме підписані угоди.
Поки фактом лишається те, що Росія порушує усі ключові пункти Мінського перемир'я – встановлення порядку на кордоні, виведення важкого озброєння, проросійських бойовиків, а також звільнення усіх заручників. Фактично останній тиждень-два Росія рухалася у протилежному напрямку – надсилала в Україну додаткову зброю, у тому числі і важку, а також військове обладнання загалом, – розповів Пайєтт.
Повторення холодної війни, як він повідомив, не буде. Тому що Росія – це не Радянський Союз. Росія не становить реальної загрози для Сполучених Штатів. Утім, ще важливіше те, що Росію стримують глобальні зв'язки. Вона інтегрована в глобальну економіку, її компанії є гравцями на глобальних ринках. Ваша теза про ефективність санкцій зайвий раз підтверджує цей факт.
Хочу виділити два моменти. Це історичний рік у всіх відношеннях. Досягнення українського народу, революція гідності, важливі президентські вибори, мабуть, найбільш вільні з тих, що за весь час проводилися в Україні, важливі парламентські вибори, які встановили баланс у Раді і визначили напрямок, за яким Україна хоче рухатися у майбутньому. Насправді багато досягнень. Утім ще більше треба зробити, особливо я хочу виділити, як на мене, критичну вимогу – це підтримка реформ. Справи вже не вирішуватимуться як раніше. Ми дуже сподіваємося, що нова рада, співпрацюючи з Президентом Порошенком, надасть імпульс таким змінам як реформа енергетичного сектору, конституційна реформа, дерегуляція економіки і, мабуть, найважливіше зі всього – це видалення пухлини корупції, — розповів посол США в Україні.
Важливо, за його словами, щоби місія ОБСЄ лишалася в Україні, бо вона демонструє міжнародній спільноті те, чим займається Росія. Так, в останніх звітах ОБСЄ є свідчення, як сепаратисти, яких підтримує Росія, обстріллють безпілотники, є інформація про конвої з немаркованою важкою зброю і військовим обладнання. Ці конвої точно такі, як ми бачили у Криму під час російського вторгнення. Найостанніший звіт ОБСЄ – про вантаж 200, який йшов у Росії, ймовірно, з російськими воєнними втратами.