Інфекція небезпечна ускладненнями і може навіть призвести до смерті. Найбільше наслідки коклюшу загрожують немовлятам.
“Це є запалення пневмонії, стафілококові, двостороннє запалення легенів. Це є крововиливи. Під час приступу кашлю зростає внутрішньочерепний тиск”, - каже лікар-інфекціоніст Ігор Гайдук.
Усе починається зі звичайного легкого покашлювання, яке триває 2 тижні. На третій тиждень починаються приступи - це так званий період спазматичного кашлю. Він може тривати і до півроку.
“Попадають коли починаються зупинки дихання посиніння. Будь-яка мама коли бачить, що дитина посиніла здіймає ґвалт і вже бігом на лікування. Діти худнуть, це така виснажлива хвороба”, - каже лікар-інфекціоніст Ігор Гайдук.
Кашлюк вважають дитячою хворобою. Хоча інфекцію можуть підхопити і дорослі. На осінньо-зимові місяці зазвичай припадає пік захворювання.
“В дитини спочатку був нормальний кашель, звичайний, не мокрий, не сухий. Але потім дитина почала закашлюватися сильно і такий приступи можна сказати тільки вночі”, - каже мати хворої дитини Зоряна.
Цьогорічну епідемію лікарі пояснюють відсутністю вчасного щеплення через перебої з постачанням вакцин у поліклініки. У Міністерстві охорони здоров’я кажуть - усі тендери вже виконали.
“На сьогодні Міністерством охорони здоров’я здійснено всі закупки, що стосуються забезпечення вакцинами на цей рік і ліками. Тому на сьогодні ніяких збоїв не може бути, тому що вакцини закуплені і доставляються в регіони, вони навіть є в усіх регіонах, і розподіляються між закладами”, - каже начальник управління з контролю якості медичних послуг МОЗ Ольга Худошина.
Епідеміологи ж нарікають на низьку медичну культуру українців. Кажуть, хворі дуже часто зволікають з візитом до лікарів.
“Знизилась кількість раннього виявлення цього захворювання. Тобто люди пізно звертаються по допомогу, намагаються лікуватися самотужки, а коли вже це не вдається, то звертаються до лікаря. Весь період, поки особа заразна, вона залишається в колективі заражаючи оточуючих”, - каже епідеміолог обласної СЕС Наталія Тімко.
Усіх, хто контактував із хворим, слід ізолювати та обстежити. Адже ймовірність зараження – 90%. Загалом в Україні щороку спостерігають до 4 тисяч випадків кашлюка.