Контролюють контрабанду на Закарпатті два угруповання — "Барва" та "Блюк". Обидва пов'язують із непересічними особами — колишнім губернатором Віктором Балогою та народним депутатом Михайлом Ланьо.

Пересічний закарпатець не розуміє, чого у Києві знялася така буча з приводу воєнних дій під Мукачевим. Закарпатець знає, що це нормальні розборки між людьми, яких пов’язують з кланами Ланьо і Балогами. Більше того, на Закарпатті всі знають, що такі розборки відбуваються завжди і їх причина — контрабанда.

Якби я стверджував, що Ланьо бере участь у контрабанді, він завтра на мене подасть у суд і скаже: де підтвердження. Але люди говорять і розмови є,
— міський голова Мукачевого Золтан Ленд'єл.

У середньому, з Закарпатської та Чернівецької областей до сусідніх Румунії, Угорщини та Словаччини переправляють до 20 тисяч ящиків цигарок щомісяця. Фура, яка доїжджає до Італії, приносить контрабандистам понад 400 тисяч євро чистого прибутку.

Ну контрабанду розподіляє хто в нас, якщо розподіляє – це митники, прикордонники та СБУ. За різною інформацією, перемістити один ящик цигарок через так званий "зелений коридор" коштує 50 доларів.

Тотальна проблема цигаркової контрабанди — на ділянках Мукачівського, Чернівецького, Чопського, Львівського та Мостиського прикордонних загонів.

За неофіційною інформацією, у пункті пропуску Устилуг прикордонники збирають близько 200 тисяч доларів у Шегинях, Краківці та Раві-Руській щомісяця мають по 300 тисяч доларів кожний. А у Тисі ця сума може сягнути понад 700 тисяч доларів.

За неофіційною інформацією, 30% зібраних від "кришування" контрабанди коштів залишається у місцевих прикордонних підрозділах, а 70% відправляють у Київ.

Є чутки, що за часів головування Миколи Литвина у прикордонній службі, його "уповноваженою" особою зі збору коштів на Закарпатті був керівник Західного регіонального управління генерал Артур Горбенко.

Після звільнення Миколи Литвина Горбенка перевели до Центрального апарату дежприкордонслужби, а вже звідти без шуму та пилу відправили на почесну пенсію. І хоча Литвин та Горбенко пішли, а схеми залишилися. За неперевіреною інформацією, новий голова Держприкордонслужби Віктор Назаренко призначив "смотрящим" на Закарпатті свого сина Олександра.

Поки Олександр був начальником прикордонного загону, гектари земель вздовж лінії кордону ставали приватною власністю. Це неабияк полегшило контрабандистам життя.

Читайте також: Широкине: початок кінця "русского мира"

Син глави прикордонслужби два місяці відпрацював у військовій прокуратурі, а потім звільнився за станом здоров'я. Нині ж він, за інформацією колишніх прикордонників та жителів Мукачевого, продовжує "кришувати" весь західний кордон.

За хабарі організовує призначення на керівні посади у відомстві батька та є посередником між згаданим кримінальним авторитетом "Блюком" і прикордонниками. Про ймовірну участь Олександра Назаренка в контрабанді на Закарпатті говорив і Мустафа Найєм.

Хоча кривавий інцидент у Макачевому і подають, як війну "Правого сектора" з "кришуванням" контрабанди. Насправді, причиною конфлікту став банальний перерозподіл фінансових потоків двох кримінальних угруповань. І хоча вольове рішення Президента — почистити силові структури та замінити губернатора мало б дати свій результат Геннадію Москалю доведеться важко.

В нас не було жодного голови адміністрації, призначеного у законний спосіб. Всі тимчасово виконуючи обов'язки. Коли я почав розбиратися, то виявилось, що вони не пройшли співбесіду у певного клану, — сказав голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.