Тут надають лікарську допомогу пацієнтам, які потребують високотехнологічних методів діагностики, лікування та реабілітації.
Лікарня має 24 корпуси. У них розкидані різні відділення. Працівники лікарні одразу ж ведуть до нейрохірургії, показують щойно відремонтовані палати. Та в них наразі порожньо.
Стіну відділення зруйнував грибок
Та, якщо піднятись відділенням вище - це все здається раєм. Стіна перед входом до відділення щелепно-лицьової хірургії нагадує поверхню страшної планети. Всі ці кратери - грибок.
"Труби старі,протікають. Вони сиріють, як і каналізаційні труби", - пояснює заступник головного лікаря з економічних питань Роман Бакай.
Для однієї пацієнтки грибкова стіна - не найгірше, що може бути. У неї в палаті немає води.
Вбиральня лікарні також у жахливому стані. У туалеті зробили воду. Та це не поліпшило вигляд самої вбиральні.
У відділенні гемодіалізу переповнені палати
Пацієнту Юрію пощастило більше, аніж пацієнтам щелепно-лицьового відділення. Чоловік у відділенні гемодіалізу. Тут зробили ремонт - все охайне і чисте. Та все б було нічого, якби пацієнт мав палату.
Пан Юрій після операції вже два тижні ночує у коридорі.
"Ходять тут вночі бомжі, приходять крадуть в людей...Телефон вкрали не в мене, а по сусідству в палаті", – розповідає пацієнт Юрій.
І все через те, що цього року у лікарні скоротили охорону.
Пральні не ремонтували десятки років
Там, де мали б прати білизну хворих, лише її фасують. Пральні не ремонтували десятки років. А техніка тут справжній раритет - ще з австрійських часів, тож санепідемстанція закрила пральню. Та білизни не поменшало і лікарня мусила укласти угоду із приватною фірмою. На рік за прання лікарня має заплатити 959 тисяч гривень. У своїй пральні це б коштувало приблизно 500 тисяч.
Та і це державу не спонукало таки виділити гроші на ремонт приміщення.
Вечеря у лікарні - каші, хліб, масло
Раритет австрійських часів можна побачити і в їдальні лікарні. На печі готують омлети, печуть булочки. Великого різноманіття меню ви тут не знайдете, Ось, наприклад, запас на вечерю для більш ніж тисячі пацієнтів: каші хліб і масло.
Кухаркам навіть соромно зізнатись, що не мають з чого готувати. Тож жінки з власних городів приносять зелень, щоб хоч якось врятувати меню.
Через прогнилий дах постійно затікає вода
"В головному корпусі прогнили дерев’яні конструкції. До них були прикріплені вже свіжі конструкції і вже і ті зігнили. Він має 250 років. То треба починати із заміни дерев’яних конструкцій, бо, якщо просто поміняти бляху цей дах завалиться", - каже говорить головний інженер Львівської обласної клінічної лікарні Ігор Федечко.
Тож через прогнилий дах постійно затікає вода, навіть ремонт в гемодіалізі і в кардіохірургії, який до речі зробили лише за кошти благодійників, також скоро зіпсує грибок.
Лікарня капітального ремонту не бачила майже століття
"Я звертався всюди і не тільки в ОДА, і в управління і до начальників, пишу всюди, вони ніби розуміють, але дальше це нікуди не йде, і в кабінет міністрів, і в міністерство, і до народних депутатів", - бідкається головний лікар Львівської обласної клінічної лікарні Михайло Гичка.
Тож допоки у Львівській обласній клінічній лікарні не можуть випросити 90 мільйонів, держава на ремонт депутатської лікарні "Феофанія" у Києві цього року виділила 465 млн грн.
Чому в одній лікарні кухарі ходитимуть у голландських куртках, а в іншій носять з городу петрушку - жірналісти вирішили запитати у міністра охорони здоров’я Раїси Богатирьової під час її візиту до Львова.
Та міністр перекинула відповідальність на обласну раду.
"Думаю, що обласна рада, яка є відповідальною за затвердження бюджету і його використання змогла би переглянути це питання і на функціонування обласної клінічної лікарні виділити додаткові кошти", - сказала міністр.
Грошей не виділила сама ж Богатирьова
Міністр виконала свою обіцянку, поговорила з головою бюджетної комісії Львівської обласної ради Ярославом Качмариком. Однак той запевнив, насправді кошти розподіляють не в області, а в міністерстві охорони здоров'я, який і очолює та ж Раїса Богатирьова.
"Є обласний бюджет який отримує міжбюджетні трансферти з держбюджету і все, що нам дає бюджет на охорону здоров’я, ми передаємо на охорону здоров’я закладам Львівщини. Коли ми кажемо, що у нас є 26 міліьйонів гривень на це фінансування, а треба 32, ми шукаємо допомогу. Я задала це питання Богатирьовій, в неї відповіді на ці питання нема, а сказати що недофінансовує обласна рада - це вона може", - каже голова бюджетної комісії ЛОР Ярослав Качмарик.
Деякі корпуси лікарні уже завалились
Поки чиновники вирішують кого це буде відповідальність, деякі корпуси лікарні уже завалились.
А у колишньому фізіотерапевтичному кабінеті ночують бомжі...