Начальник служби зв'язків з громадськістю командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо пояснив, у яких професіях наразі потреба найактуальніша.

Дивіться також До 200 тисяч або позбавлення волі: які штрафи і покарання загрожують ухилянтам

"Ви потрапите на бажану посаду у бажану бригаду"

Зокрема, за його словами наразі є потреба у формуванні нових бригад. Тобто, фактично усі професії у Збройних силах та Силах оборони затребувані. І це скоріше плюс, аніж мінус, адже кожен охочий може вибрати для себе професію.

"Для цього є така форма проходження військової служби як контрактна. Припустимо, ви зацікавилися якоюсь бригадою. Наприклад, 24-та окрема механізована бригада імені короля Данила. І ви хочете бути там артилеристом. Тоді ви просто звертаєтеся в цю бригаду, отримуєте відношення на дану посаду, далі звертаєтеся у свій територіальний центр комплектування і кажете: "я хочу захищати Україну на контракті і хочу служити саме в тій бригаді", – пояснює Фітьо.

Військовий переконує, що якщо діяти за цією схемою, ви потрапите саме на бажану посаду саме в бажану бригаду, підписавши контракт.

"Є така форма контракту як до оголошення демобілізації. І ви, відповідно, приходите і проходите службу саме на цій посаді", – додав Фітьо.

Міноборони розпочало проєкт з рекрутингу до ЗСУ

У листопаді міністр оборони Рустем Умєров затвердив нову концепцію кадрової політики оборонного відомства. Вона пропонує перехід ЗСУ на службу за контрактом та впровадження системи рекрутингу.

Згодом стало відомо, що Міноборони почало впроваджувати новий проєкт, підписавши угоду про співпрацю з компаніями Lobby X та Work.ua.

Проєкт рекрутингу передбачає, що новобранець може самостійно обрати посаду та конкретний підрозділ, де він хоче служити.

Також заступниця міністра оборони Наталія Калмикова зазначила, що інформація про те, яких спеціалістів найбільше потребує українська армія, таємна. Однак, на підставі перших відгуків на вакансії у Силах оборони, вона розповіла, що користуються увагою вакансії як оператора БПЛА, так і штурмовика.

До теми Чи будуть поліцейські роздавати повістки: голова Нацполіції розставив крапки над "і"

Більше про мобілізацію в Україні

  • У Раді зареєстрували законопроєкт про зміни до законів про мобілізацію, облік, військову службу від уряду.
  • Ним передбачено комплексні зміни щодо правил військового обліку, вручення повісток, проходження ВЛК, відстрочки, мобілізації, військової служби та звільнення.
  • Зокрема, проєкт пропонує змінити призовний вік із 27 до 25 років, скасувати строкову службу, дозволити надсилати повістки про виклик до ТЦК і СП через електронний кабінет або на електронну пошту тощо.