Ця картина також відома під назвою "Джоконда". Зрештою стало відомо, що полотно відомого італійського художника облили супом.
Цікаво Вартує понад 3 мільйони євро: шотландський музей "загубив" легендарну скульптуру Родена
Екоактивісти облили "Мона Лізу" супом
У мережі з'явилися відео, де кліматичні активістки облили картину супом. Після цього вони пролізли під огорожу, що оточує "Мону Лізу", та почали промовляти заклики щодо важливості повноцінного харчування та включення харчових продуктів у ширшу систему соціального забезпечення.
Що важливіше? Мистецтво чи право на здорове та стійке харчування? Наша система сільського господарства хвора! Фермери хворі,
– казали активістки.
Одна з жінок зазначила, що кожному третьому французу не вистачає їжі.
"Мона Лізу" облили супом / Відео з акаунту Le Figaro у соцмережі Х
Варто зазначити, що "Мона Ліза" перебуває з 2005 року під захисним склом, тому саме полотно внаслідок дій кліматичних активісток не постраждало.
У пресрелізі рух зробив заяву, відзначаючи початок кампанії громадянського опору з основною вимогою, спрямованою на користь усього населення. Цей попит обертається навколо інтеграції харчових продуктів у ширшу систему соціального забезпечення. Крім того, члени цього руху наполегливо закликають уряд надати допомогу у вигляді щомісячних асигнувань у розмірі 150 євро, спеціально призначених для витрат на харчування.
Швидко відреагувавши на ситуацію, співробітники музею Лувр негайно вжили заходів, встановивши чорні панелі, щоб приховати як картину, так і причетних жінок. У музеї залучили надзвичайний підрозділ, евакуювали відвідувачів й закрили залу на прибирання.
Екоактивісти мало не зіпсували картину в Лондоні
- У листопаді 2023 року у Лондоні екоактивісти намагалися пошкодити шедевр Дієго Веласкеса "Венера перед дзеркалом". Таким чином активісти хотіли привернути увагу до рішення уряду Британії щодо нових ліцензій на видобуток газу та нафти.
- Поліція Лондона повідомила, що цих активістів затримали за підозрою у заподіянні навмисної шкоди полотну. Тепер цим людям загрожує відповідальність за вандалізм.
- Варто зазначити, що картина Веласкеса вже зазнавало нападів і раніше. Так, суфражистка Мері Річардсон у 1914 році порізала "Венеру" на знак протесту, виступаючи за права жінок.