Головні на святі – хлопець Купала і дівчина Морена. Вони символізують стихії вогню і води. Цієї ночі молоді поєднуються у шлюбі, а громада святкує їхнє весілля.

Рідновіри кажуть, відзначають це свято не 7 липня за новим стилем, а як і предки в день літнього сонцестояння. Адже саме у червні є найдовший день, і надалі він скорочуватиметься аж до зими.

Читайте також: День літнього сонцестояння: прикмети та традиції українців

Дівчата кидають свої вінки у воду, загадуючи ім'я коханого. А хлопці пливуть за зіллям тих красунь, яких собі вподобали.

Коли вечоріє, рідновіри урочисто розпалюють багаття і виконують купальські ритуали. Найяскравіший з них – вогняне колесо, яке котять у Дніпро і топлять там. Це символ того, що сонце тепер втрачатиме силу. Традиційними є і стрибки через багаття.

Ще один обов'язковий елемент цього вечора – пошуки квітки папороті.

І недаремно сьогодні шукають квітку папороті. Ми знаємо, що папороть не цвіте. Але сам образ квітки символізує кохання. І хто знаходить квітку, той знаходить своє щастя,
– впевнений волхв Світовит Пашник.

А ще на Купала пускають по воді вогники. Вони пливуть за течією Дніпра у пам'ять про всіх пращурів, які від покоління до покоління передавали древні традиції.

Читайте також: День Петра і Павла: як його святкують в Україні