Адже, за різними оцінками, нині на вітчизняному ринку - від 30% до 85% неліцензійного програмного забезпечення.

"Прогрес є значний і по боротьбі з інтерент-піратством, і в боротьбі з піратством в роздрібній торгівлі. Але в нас все рівно залишається досить високою - понад 33% - зменшення становило 9 пунктів. Але все рівно є багато магазинів, продавців, які пропонують неліцензоване програмне забезпечення", - каже гендиректор "Майкрософт Україна" Дмитро Шимків.

"Ми тут поставлені в дуже погані умови - і зараз стоїть дилема: або виходити з України і працювати на американські, німецькі або російські компанії, або залишитися і змиритися - тому що ми тут не можемо повернути гроші, які ми вкладаємо на території України створюючи програмне забезпечення на українській мові", - каже директор компанії Atlantic Records Юрій Гандзюк.

Збитки компаній обраховуються сотнями мільйонів доларів. Та втрачає від такої ситуації і сама держава, зокрема її бюджет, зазначають фахівці. За розрахунками Міжнародного альянсу виробників програмного забезпечення BSA, у разі скорочення рівня піратської продукції в Україні хоча б на 10%, державна казна отримає чималі додаткові надходження.

"Більше 755 мільйонів доларів додаткового ВВП і 116 мільйонів податків до бюджету держава отримає якщо реалізується сценарій скорочення на 10% впродовж 2 років", - каже голова комітету BSA в Україні Юрій Омельченко.

Якщо ж розтягнути скорочення рівня піратства в Україні на 4 роки, ефект буде меншим - лише півмільярда доларів додаткового ВВП та менше 100 мільйонів податків. Та деякі фахівці вважають, що боротися з контрафактом треба навіть не заради грошей, а задля підвищення авторитету самої держави.

"В Україні повинні зрозуміти - підвищення рівня захисту авторського права не лише покращить авторитет країни, але й допоможе на шляху інтеграції до євроспільноти, куди ви прагнете вже багато років", - каже дипломат економічного відділу посольства США Алекс Раян.

Та аби досягнути хоча б якихось результатів, потрібні законодавчі зімни, в один голос зауважують учасники ринку. Щоправда, якщо до митних чи фіскальних новацій руки у законодавців ще не дійшли, судову практику у цій сфері відкоригувати вже встигли.

"Верховний суд України виніс постанову і чітко вказав - зберігання копії неліцензійної програми в пам’яті комп’ютера є порушенням авторського права. Іншими словами, будь-яка компанія чи особа в комп’ютері якої буде виявлено піратський примірник буде таким самим порушником, як і виробник чи продавець такої продукції", - каже партнер юридичної фірми Владислав Шаповал.

Та при владі все таки замислилися над цими проблемами і вирішили почати з себе. В Україні триває так звана легалізація уряду - владні установи переводять на ліцензійне програмне забезпечення бюджетним коштом. Казні це обійдеться у щонайменше 100 мільйонів доларів.