“Народні санітари” кажуть: бояться, що ідея очищення влади знову розчиниться як після Помаранчевої революції 2004 році, і у владу заповзуть все ті ж "покращувачі" народного життя.

Читайте також: Автомайдан вже кинув в смітник більше 10 чиновників і депутатів, — Коба

16 вересня під запах палених шин – Рада таки ухвалила закон про люстрацію.

Через 10 днів голова парламенту - Олександр Турчинов в присутності співавторів документу та міністра юстиції - поставив під ним свій автограф. І відправив документ Президенту, для аналогічної процедури.

Того ж дня в присутності величезної кількості преси Президент пообіцяв підписати закон.

Закон передбачає люстрацію 35 груп осіб. Насамперед тих, хто займав вищі посади в органах виконавчої та судової влади в період президентства Януковича, а також силовиків, які керували МВС і СБУ під час Майдану. Не забули і про діячів з активним комуністичним минулим. Загалом у переліку кілька сотень посад. Той хто знаходився хоча б рік на посаді під час правління Януковича - має бути відстороненим від займаної посади на 10 років. Люди, які займають виборні посади - ті ж таки нардепи - під люстрацію не підпадають, а, скажімо, керівник райдержадміністрацій - так.

Ярема закликав Порошенка не підписували закон, бо він недосконалий

Генпрокурор, якому Президент при призначені радив за прикладом автора Сінгапурського економічного дива Куан Ю - посадити трьох своїх друзів, написав листа Порошенку, що не варто цього було робити. Мовляв, документ не досконалий, цілий мільйон чиновників на смітник історії не викинеш, бо ті що прийдуть - не матимуть досвіду. Тому судити всіх під одну гребінку не потрібно. В тому числі прокурорів.

Перша жертва народної люстрації - нардеп Журавський

Першим естафету прийняв нардеп Віталій Журавський. Його закинули у сміттєвий бак прямо на ганку парламенту, в день ухвалення люстраційного закону.

Пилипишина "люстрували" на ґанку ЦВК

У смітнику побував і Віктор Пилипишин, коли намагався подати документи в ЦВК. Йому, як і Журавському, згадали голосування за диктаторські закони 16 січня.

Далі у смітник потрапили депутат Грушевський та кілька чиновників обласного рівня.

Шуфрича у смітник не закинули, але надавали стусанів

Нестора Шуфрича у смітник так і не засунули. В Одесі під час виборчого туру - спроба люстрації через смітник зазнала фіаско. Досвідчений регіонал впирався як міг, проте сліди боротьби за право залишитись нелюстрованим попсували обличчя.

У лікарні Шуфрич повідомив, що у смітник - ні в прямому, ні в переносному сенсі - не збирається. Не може підвести виборців. Трохи похникав, що теж потерпав від Януковичів.

"Сміттєва люстрація" - дикунський метод, але закономірний, - психіатр

"Сміттєва люстрація" нецивілізований метод, - каже керівник асоціації психіатрів України Семен Глузман. Проте знаний лікар зізнався - деякі розбиті обличчя викликали в нього неприховану втіху.

Що ж до закону про люстрацію, то на думку психіатра, це відволікання людей від подій на Сході. Бо такий закон в першу чергу змете невинних, а ті, хто насправді повинен понести покарання - будуть продовжувати сидіти у владних кабінетах ще й керувати цією самою люстрацією. Ті, що побували в смітниках, теж обтрусяться і далі - ще з більшим завзяттям - лізтимуть у владу.