Про це розповів гість студії Телеканалу новин "24" – заступник начальника ГУ МВС у Донецькій області Ілля Кива.
Пожежа в Маріуполі
— Це цілком штатна ситуація.Там загорівся старий склад, тут немає ані підпалу, ані теракту. Це побутова ситуація, у якій співробітники міліції вже розібрались.
В Широкине
— Це один з найболючіших питань по всій лінії протистояння. Моя суб’єктивна точка зору – ми не мусимо залишати це селище і створювати демілітаризовану зону навколо нього. Бо ми не маємо права віддати, хоч сантиметр нашої землі. Всупереч усьому, ми маємо залишатись на позиціях.
Наступ бойовиків
— Ми не маємо витати в ілюзіях, що нас пронесе – у Донецьк зайшла нова техніка, Горлівка вже переповнена танковими групами. Наступ бойовиків буде складним. Весінній та літній період дає змогу активно працювати диверсійним та розвідувальним групам сепаратистів, готується наступ у трьох напрямках : Маріуполь, Авдіївка та Горлівка.
Ми скуті мінськими угодами, які змусили нас відвести наші ударні частини за 30-кілометрову зону. Наше первинне завдання – створити фортифікаційні споруди, які призупинять наступ і виграють час, для підтягнення основних сил. Саме тому супротивник веде активну розвідку наших тилів, шукаючи слабкі місця в наші обороні.
Донецький аеропорт
— Штаб Антитерористичної операції прийняв рішення, що у разі відступу потрібно буде підірвати злітно-посадкову смугу. Це було зроблено, тому сьогодні її використовувати – неможливо.
Держава знайде спільну мову з Ярошем
— Я починав разом з "Правим сектором", але прийняв особисте рішення про легалізацію. Добровольчі батальйони внесли неоціненний вклад у те, щоб не весь Донбас був захоплений сепаратистами. Але систематизація добровольчих об’єднань має вестися й надалі. Якщо зараз є непорозуміння між "Правим сектором" та державою, то вони будуть подолані.
Відповідальність
— Нам зараз не потрібно розгойдувати човен і шукати "цапів-відбувайлів". Усьому буде свій час. Ми зараз маємо виносити уроки з усіх прорахунків військового керівництва. Ціну, яку ми заплатили – величезна. А винні обов’язково будуть притягнуті до відповідальності.
Вивіз зброї з АТО
— Така проблема є. Не потрібно відділяти зону АТО від решти держави. Не всі, хто потрапив у зону АТО є патріотами. Є люди, які використовують цю ситуацію для особистого збагачення.
У перші місяці АТО був неконтрольований потік зброї, який міг осісти у маргіналів.
Ці обставини могли викликати наслідки вчорашньої ночі (напад та вбивство міліціонерів у Києві - "24"). На сьогоднішній момент є групи, які займаються цим питанням та арештовують зловмисників з незареєстрованою зброєю.