Це найбільше родовище цінного металу у світі! Акції Bre-X ракетою летять догори. Інвестори навперебій скуповують цінні папери компанії.
Усіх охоплює золота лихоманка. Але замість омріяної заможності на інвесторів чекатиме розорення. Після того, як усі дізнаються правду, що в індонезійському родовищі насправді немає жодного грама золота.
Це була одна з найграндіозніших афер XX століття.
Золоте шахрайство розпочалось на острові Борнео. Його ділять між собою Малазія, Бруней та Індонезія. Саме на індонезійській частині, поблизу річки Бусанг на початку 1990 років розпочали геологічні дослідження.
Ініціатором експедиції був філіппінський геолог Майкл Гузман. Цей професіонал мав науковий ступінь, великий досвід і чималі амбіції. Але у світі геологорозвідки у той час заправляли гігантські американські компанії. Тож Гузману було важко знайти роботу з хорошою зарплатою. І він вирішив діяти самотужки.
Читайте також: Аферисти. Фредерік Бурден – чоловік, який йшов на злочин, аби відчути родинне тепло
Блага вість
Ще 500 років тому в Індонезії побували голландські місіонери. Вони несли благу вість диким племенам. І від них дізналися про золоте родовище в непрохідних джунглях.
Утім, роки минали, але ніхто так і не перевірив цю легенду. Гузман вирішив, що це його шанс. До того ж, він був упевнений, що в зоні, де часто бувають землетруси, обов'язково мають бути поклади золота.
Він взявся за роботу з мінімальними фінансами, але з великою надією на успіх. І незабаром таки натрапив на жовтий метал. Про свою знахідку Гузман розповів авторитетному геологу з Канади Джонові Фельдерхофу. Разом вони взялися шукати інвестора.
Щоб дізнатись, що було далі з "золотою" аферою – дивіться новий випуск програми "Аферисти".