#EuroMaidan

2014 розпочався хештегом #EuroMaidan. Увага світу протягом зими була прикута до протистоянь у Києві. Щоб вивести тему Євромайдану в тренди twitter, українці неодноразово влаштовували твіттер-шторми – масові пости на відповідну тему. Завдяки інтернет-активістам фото з нічних протистоянь, згадки про вбитих героїв, сльози українців – усе могла бачити світова спільнота.

#Sochi2014

Ще однією ТОП-темою минулої зими стала лютнева Олімпіада в Сочі. Розпочалося все з твіта про подвійні унітази в тамтешніх вбиральнях. Однак потім були яскраві фото та слова про те, що спортивний захід пройшов чудово.

#MH370

Наступний тренд twitter вже не був таким життєрадісним – настав час твітів із хештегом #MH370. Світ дивувався зникненню малайзійського літака, що немов розчинився на шляху між Куала-Лумпуром та Пекіном. До слова, уламки авіалайнера досі не знайшли.

#IndiaVotes

Індія цьогоріч обирала собі новий парламент та нового прем’єр-міністра. Світова спільнота уважно за стежила за процесом, оскільки нове керівництво мало обрати новий шлях розвитку для однієї з найперспективніших країн світу. Тому з’явився хештег #IndiaVotes (Індія голосує), а невдовзі після нього - хештег #Modiwins (Моді перемагає), створений на честь новообраного прем’єр-міністра Індії Нарендри Моді. Цікавість до нього не спадала впродовж року. Тож не дивно, що пізніше Моді спричинився до появи ще одного хештегу - #ModiІnAmerica (моді в Америці), який виник, коли індійський глава уряду відвідував США.

#BringBackOurGirls

Мішель Обама цього року сфотографувалася з написаним на папері хештегом #BringBackOurGirls (поверніть наших дівчат). Цей хештег – один із сумних хітів року. Він народився, коли весною в Нігерії терористи ісламського угруповання Боко Харам викрали кілька сотень школярок. Більшість дівчаток не знайшли й досі, ймовірно, їх продали в рабство.

#Abdicates

У червні іспанський король зрікся престолу на користь сина. Так і з’явився хештег #Abdicates (відрікається). А королева Великобританії цьогоріч стала ще й королевою твіттера. Спершу – випадково опинившись на селфі двох австралійських спортсменок. Фото розтиражували зі швидкістю світла. Також британський монарх цьогоріч запостила свій перший твіт. Зробила вона це на виставці, присвяченій інформаційним технологіям. Побажала відвідувачам приємних вражень від події.

#WorldCup

Улітку користувачі соцмереж на повну використовували хештег #WorldCup (Кубок світу) - фанатів футболу вистачає і в інтернеті. Як не дивно, вони приділили найбільше уваги не фінальній грі.

#MH17

Після веселих хештегів про спортивне свято настала черга трагічного хештегу #MH17. Світ був шокований тим, що терористи збили над Донбасом малазійський Боїнг. Хештег #MH17 був у топі твіттера протягом липня. Найбільше репостів мали твіти з фотографіями з місця трагедії.

#Ferguson

#Ferguson (Ферґюсон), американське місто, де поліцейський застрелив неозброєного темношкірого підлітка, - теж серед хештегів року. Американці виходили на багатотисячні протести, стверджуючи, що в поліції процвітає расизм, - і все це супроводжувалося відповідною реакцією в соцмережах.

#IceBucketChallenge

У серпні відомі люди в усьому світі почали обливати себе водою. І переможну ходу розпочав новий хештег - #IceBucketChallenge. Білл Гейтс, Марк Цукерберг, Тім Кук – усі вони виливали на себе відро холодної води, жертвували гроші на благодійність та передавали естафету трьом знайомим.

#Ebola

Епідемію еболи на твіттері теж не оминули увагою. Влітку люди активно перепощували фото волонтерів, які їдуть в Африку допомагати боротися з недугою, ділилися картами поширення недуги, писали про статистику смертності. І все це – з тегом #Ebola (ебола).

#UmbrellaRevolution

Революція в Гонконгу породила хештег #UmbrellaRevolution (Революція Парасольок), який не втрачав популярності протягом осені – поки на китайському півострові тривало найактивніше протистояння. Лідери революції парасольок теж активно використовували Твіттер – щоб організовувати акції протесту та якнайшвидше публікувати свіжі фото протистоянь із поліцією.

#BerlinWall

Чверть століття з часу повалення Берлінської стіни також заслужило на окремий хештег у листопаді - #BerlinWall (Берлінська стіна). Лінки на інтерв’ю зі свідками повалення, фото із фрагментами сучасної стіни, історичні оцінки – все це було популярним на twitter та facebook на початку листопада.

#CometLanding

І закриває список топ-хештегів #CometLanding (приземлення на комету). Це зробив спеціальний зонд, запущений Європейською космічною агенцією. За важливістю подію порівнюють із висадкою людини на Місяць, адже з допомогою даних із комети вчені глибше досліджуватимуть походження Всесвіту. Українцям же було вдвічі приємніше. Комету, на яку висадився космічний апарат, відкрили українські вчені Клим Чурюмов та Світлана Герасименко. На їхню честь вона й була названа.