Понад 63% мешканців, вважають себе більш-менш щасливими.

"Головним чинником щастя для українців є рівень матеріального добробуту. Серед людей, які можуть собі купити все, що захочуть - рівень щастя рівний майже 100%", - каже соціолог Наталя Іщенко.

Хоча за останній рік щасливих людей в Україні поменшало на 2%, але загалом рівень оптимістів стабільний, кажуть соціологи. Найважливішими факторами для життя українців є "сімейні цінності", "здоров'я" та "матеріальне благополуччя", а от "духовні потреби" та "любов і дружба" - не такі пріоритетні.

Психологи переконані: термін "щастя" неможливо дослідити з точки зору соціології. На їхню думку, українській нації взагалі притаманно жалітися на свою долю.

"Це дає мені можливість захиститися від заздрощів, від посягань на моє майно, на моє щастя. Тобто дає мені відчуття комфорту від безпеки. Добробут індивідуальний, добробут родинний є більш домінуючим у порівнянні з добробутом країни, нації і так далі, то відповідно, як захисний механізм - демонстрація нещастя досить виправдані", - каже психолог Володимир Банцер.

Експерти ж констатують - щасливчиками себе почуває переважно молодь віком від 18 до 29 років. А найбільш задоволених людей, згідно з опитуванням, живе в Західних регіонах, найменше - в Центральних.