Порошенко заветував закон про статус переселенців зі Сходу та Криму
Причина президентського "ні" – недосконалість проекту, – пояснює його уповноважений з мирного врегулювання конфлікту Ірина Геращенко. Зокрема, Президента не влаштовують норми про забезпечення житлом та щодо працевлаштування постраждалих. Порошенко підготував альтернативний варіант закону.
Міністерством юстиції і Адміністрацією Президента напрацьовано якраз новий проект закону відповідного про захист переселенців.
Ми плануємо і так прогнозуємо, що все-таки ще цієї сесії Верховної Ради такий законопроект новий повинен бути прийнятий. І він, в першу чергу, повинен визначити статус переселенців, і для того, щоб людина, яка отримає цей статус, вона, як зараз, не ганяла по всім міністерствам і відомствам, які тільки існують, щоб довести, що вона не верблюд, тому що десь там в неї паспорт залишився, чи десь там в неї залишилась трудова книжка, – говорить уповноважений Президента з мирного врегулювання ситуації на Сході Ірина Геращенко.
Каменем спотикання стала обов'язкова компенсація житла
Автори закону переконані – документ не ідеальний, проте розробники врахували усі потреби тих, хто тікає від війни. Припускають – каменем спотикання могла стати норма про обов'язкову компенсацію за втрачене житло для переселенців. На врахування пропозицій Президента – часу обмаль.
Якщо ми переносимо цей законопроект, то ще два-три тижні піде на написання. Поки він прийметься, поки він підпишеться, то законопроект запрацює в найкращому часі десь у вересні.В законі прописано, що кожен десять днів представники мінсоцполітики, соціальні працівники повинні навідуватись до тих людей, які переселились, і проводити з ними або соціальну роботу, якщо це необхідно, або проводити виплати з пенсії, заробітних плат, – розповідає народний депутат, фракція "Удар" Валерій Пацкан.
Депутати готові врахувати пропозиції Порошенка, якщо вони раціональні
Депутати, які голосували за законопроект, не планують здаватися. Готові врахувати пропозиції Петра Порошенка до проголосованого раніше документа. За умови – якщо рішення глави держави раціональне, а не політичне.
Верховна Рада виступила з ініціативою і за закон проголосували 280 депутатів, назвати 280 депутатів популістами, однією людиною назвати, так, це не зовсім коректно. Постраждають, в першу чергу, громадяни України, які переїжджають з окупованих територій, в першу чергу, вони постраждають, постраждають їхні сім'ї, постраждає соціальний захист цих людей, – говорить заступник голови фракції ВО "Свобода" Олексій Кайда.
36 тисяч переселенців потребують допомоги
Наразі переселенців, які потребують державної допомоги, лише за офіційною статистикою – 36 тисяч. Така кількість потерпілих звернулася за виплатами до Міністерства соцполітики.
15 тисяч звернулись за пенсійними виплатами. Інші звернулись за допомогою сім'ям з дітьми. Тобто ми можемо констатувати, що така кількість людей переїхала і вона мешкає в різних областях. Є інформація у цього штабу, що на сьогоднішній день, тобто ними зареєстровано, поселено, розміщено, тих людей, які звернулись за допомогою з районів, де відбувається АТО, на сьогоднішній день, це 36 тисяч, – інформує міністр соціальної політики України Людмила Денісова.
У звільнений Слов'янськ повертаються переселенці
Зі Слов’янська та інших звільнених територій перестали тікати. Люди повертаються додому. Отримують гуманітарну допомогу.
Дали і тушковину, і огірки, і борошно, і джем, і крупу, – говорить жителька Слов'янська.
Понад 3 тисячі переселенців зі Сходу прийняли на Полтавщині
Проте жителі міст, де точаться бої, продовжують залишати домівки. Понад 3 тисячі вимушених втікачів зі Сходу прийняли на Полтавщині. Одна із головних тамтешніх проблем – поселення. У містах житла на всіх не вистачає. На державу не сподіваються, натомість їм допомагають волонтери.
Коли почали бомбити і перехресний бій над нашим двором, значить, там військові і там військові. І ось це ось так над нашим двором. І ці осколки по дахах, по вікнах, по дверях. Ми ховалися в підвалі протягом місяця з дворічною дитиною. І от коли я побачила, що летять голови і руки людські, я зрозуміла, що треба тікати, – розповідає переселенка з Луганська Діна Львова.
19 червня ВР ухвалила закон Про правовий статус біженців
Нагадаємо, Верховна Рада 19 червня ухвалила закон Про правовий статус осіб, які вимушені залишити місця проживання внаслідок тимчасової окупації Автономної Республіки Крим та проведення АТО.