Про це розповіли в Мінцифри, пише 24 Канал. Відповідну постанову вже ухвалив Кабінет Міністрів. Гроші на платформу дадуть міжнародні партнери – USAID, UK Dev, Фонд Східна Європа. Чи матимуть нововведення вплив на власників квартир, далі в матеріалі.

Зверніть увагу Перебувають під загрозою: які будинки в Україні можуть знести

Що передбачають нововведення

У Мінцифри зазначають, що раніше в Україні не було інструмента, який би зберігав повну інформацію про багатоквартирні будинки та документацію в захищеному вигляді.

Система "Наш Дім" цифровізує процес управління будинками та зробить його зручнішим і прозорішим. Паралельно держава отримає дієвий інструмент для збору аналітики щодо багатоквартирних будинків, щоб ухвалювати ефективні рішення у формуванні житлової політики,
– пояснюють у міністерстві.

Та додають, що "Наш Дім" зменшить корупційні ризики та мінімізує вплив людського фактора. Це ще один крок до цифровізації житлової сфери, що змінить якість життя мешканців будинків.

За задумом уряду, така система управління багатоповерховими будинками (СУББ) повинна спростити процедури, голосування. Однак це також матиме вплив на бізнес-модель для низки компаній, які за гроші продають IT-рішення для ОСББ.

В Україні вводять систему управління багатоповерхівками Наш Дім
В Україні вводять систему управління багатоповерхівками "Наш Дім" / Фото Pexels

Як це працює на практиці

Як пише OBOZ.UA з посиланням на опитаних ними голів ОСББ, поки що не дуже зрозуміло, як все працюватиме. Деякі глави ОСББ вже давно користуються платними сервісами та програмами для голосування, які також дозволяють вести бухгалтерію, облік.

Координаторка житлово-комунальних та енергетичних програм громадянської мережі "Опора" Тетяна Бойко, яка була присутня на кількох громадських обговорень щодо СУББ, також не розуміє, наскільки ефективною буде система.

В ОСББ є порядок ухвалення рішень, визначений законом, програма його не замінить. Крім того, зараз є багато програм і сервісів для голосування – це, мабуть, має бути найкрутіша,
– наголошує вона.

Також поки невідомо, який бюджет витратять на створення державної платформи замість приватних.