Лікарі наголошують, що в цьому епідсезоні особливо уразливими є люди старше 60 років та ті, хто страждає від хронічних захворювань. Одним із найефективніших способів запобігти важким ускладненням коронавірусної хвороби є вакцинація.

Читайте також Ознаки довголіття: науковці назвали основні біомаркери

Базовий курс вакцинації – це два щеплення і один бустер

Медичні фахівці підкреслюють, що літні люди, у яких імунна система з віком стає слабшою, а також ті, що страждають від хронічних захворювань, наразі є найбільш вразливими перед новими штамами коронавірусу, який продовжує мутувати.

Базовий курс вакцинації – це два щеплення і один бустер,
– нагадує головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Варто зауважити, що бустерну дозу варто робити через п’ять місяців після другого щеплення. Крім того, навіть якщо людина старшого віку отримала всі три щеплення, рекомендовано продовжувати курс вакцинації.

Лікарі пояснюють, що наявність хронічних захворювань та вік старше 60 років вимагають другого бустеру, тобто четвертого щеплення, для максимального захисту від важких перебігів хвороби.

Держава забезпечує безкоштовну вакцинацію українців від Covid-19

Держава продовжує проводити безкоштовну вакцинацію населення від Covid-19. Водночас вакцину від грипу кожен може самотужки придбати в аптеці.

Зверніть увагу, що для повного захисту необхідно здійснити обидві вакцинації. Від цього залежить власна безпека та захист близьких.

Вакцини проти грипу і проти Covid-19 можуть вводитися за один візит до лікаря,
– стверджує лікар-інфекціоніст Федір Лапій.

Проєкт USAID вже рік допомагає Україні будувати стійку систему громадського здоров’я

Керівниця проєкту USAID "Розбудова стійкої системи громадського здоров’я" та директорка Пакту в Україні Альона Герасимова ділиться, що в Україні зараз триває важлива інформаційна кампанія. Її головне завдання – пояснити необхідність вакцинації, кому вона потрібна і чому не варто боятися.