Британський прем'єр-міністр Борис Джонсон закликав громадян ревакцинуватися, бо в уряді очікують на чергову хвилю пандемії. Лише впродовж 15 грудня в країні виявили майже 60 тисяч нових випадків зараження. Це найвищий показник за цей рік.

До теми Лікар розповів, про який штам COVID-19 варто непокоїтись більше: Дельту чи Омікрон

"Головні медичні експерти Великої Британії підвищили рівень небезпеки через COVID-19 до четвертого – передостаннього рівня. Національна медична система Англії оголосила, що повертається до найвищого рівня готовності – до надзвичайного стану", – заявив Борис Джонсон.

У Великій Британії посилили карантин

У Великій Британії зафіксували першу смерть від Омікрону. У Лондоні цей штам вже став домінуючим. На тлі погіршення епідеміологічної ситуації уряд посилив карантинні обмеження.

Тепер захисна маска обов'язкова у всіх громадських місцях. Водночас у розважальні заклади, музеї, ресторани й бари пускають лише тих, у кого є сертифікат вакцинації. Роботодавців закликали перевести персонал на віддалену роботу.

У мене є можливість працювати з дому. Я, мабуть, поєднуватиму: працюватиму 2 дні вдома й 3 в офісі,
– розповіла жителька Лондона.

Штам коронавірусу Омікрон розповсюджується країнами: дивіться відео


Влада Нідерландів б'є на сполох

У Нідерландах фіксують один з найвищих у Європі показників заражень коронавірусом. Впродовж 15 грудня там виявили майже 13 тисяч нових випадків захворюваності. Й це попри запровадження карантинних обмежень ще всередині листопада.

Для того, аби запобігти погіршенню ситуації на різдвяні свята, уряд пішов на нові кроки. З 20 грудня усіх учнів початкових й середніх класів відправлять на канікули.

Водночас дію комендантської години для розважальних закладів, ресторанів, барів і нічних клубів продовжили до 14 січня.

Сподіваюся, більшість людей зрозуміє, що продовження карантину неминуче з 2 причин. По-перше, через високі показники захворюваності. По-друге, через новий штам Омікрон,
– заявив прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте.

Вчені прогнозують нову хвилю пандемії

Вчені дуже обережні з висновками щодо Омікрону, адже поки їм не вистачає даних про інфекцію. У фармацевтичній компанії Moderna не виключають, що зі штамів Дельта й Омікрон може з'явитися новий супервірус, якщо вони поєднаються в одному хворому.

Дізнайтеся більше Без втрати нюху та смаку: назвали нові симптоми штаму Омікрон

Такий розвиток подій є можливим, відповідно до досліджень, які проводили у Південно-Африканській Республіці, де вперше виявили Омікрон. Однак у самій ПАР закликають не панікувати, адже новий штам може бути не таким шкідливим як Дельта.

"Він поширюється, наче пожежа в лісі, але дуже мало людей мають тяжкий перебіг хвороби. Така ситуація може вказувати на те, що він буде багато змінюватися. Так, він може залишитися дуже заразним, але слабким. З плином часу може взагалі зникнути, – розповів міністр охорони здоров'я ПАР Джо Паахла.

Пандемія COVID-19
Вченим поки не вистачає інформації про Омікрон / Фото Unsplash

Що рекомендують у ВООЗ

У Всесвітній організації охорони здоров'я радять не втрачати пильність. Омікрон вже виявили у понад 75 країнах світу. Втім, на думку міжнародних експертів, реальні масштаби поширення нового штаму значно більші.

Для того, аби уникнути стрімкого стрибка заражень, вони радять дотримуватись усіх карантинних обмежень.

До теми Омікрон вже у 77 країнах світу: ВООЗ заявила про неминучість карантину

"Навіть якщо Омікрон сприячиняє менше тяжких випадків, кількість заражень може стати такою, що хворі переповнять непідготовлені системи охорони здоров'я", – заявив гендиректор ВООЗ Тедрос Гебреісус.

За його словами, лише вакцинація не зможе вивести країни з цієї кризи. Вони повинні попереджати про розповсюдження Омікрону за допомогою добре відомих методів.

Мовиться не про те, щоб замінити вакцинами носіння захисних масок, дистанціювання, провітрювання приміщень чи миття рук – треба постійно робити усе це.

Якою є ситуація в Україні

Наразі в Україні Омікрон поки не виявили. Однак у Міністерстві охорони здоров'я очікують, що "небажаний гість" завітає до нас вже найближчим часом.